Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obložení dveří palubkama

Ahoj
Chtěla bych si obložit dveře na chatce zahradě, dveře jsou schované pod teráskou, jedná se o bytové panelákové dveře, chci na ně slabé palubky z obou stran. Na dveších jsou panty šroubované do dveří, unesou tyto dveře palubky? popř. jak mám pojistit panty?
děkuji za každou radu

Obyčejné bílé dveře máme zvenku pobité(spíš ošroubované) palubkami už 20 let a zatím panty drží. Je nutné počítat se změnou délky FAB vložky a čtyřhranu u kliky dveří(změní se tloušťka).
Taky je problémek s tím, že na šířku dveří vyjde x palubek a kousek.
Pak se musí přiřezávat tenký podélný camfour, aby to vyšlo a zalepila se drážka.
Nebo mít šikulku, který ty krajní palubky udělá s perem či drážkou jen z jedné strany a ve správné šířce podle aktuální šířky dveří.

Přinejmenším v Hornbachu prodávají palubky jen 9mm tlusté, takže to tolik nezatíží. Musí se připevňovat sponkami, protože do pera se nedá tlouct hřebíček. Nebo šroubovat krz, mám je na podbití přesahu střechy a vypadají hezky.