Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komín CJ BLOK

Nemáte někdo zkušenosti se systémem CJ blok? Komín mi v půdním nezatepleném prostoru v zimě(v létě bez problému) dosti kondenzuje z tvárnic z vnější strany vytéká voda a stéká po něm do zatepleného stropu.Je vyloučeno zatékání z venku to jsem zkontroloval.Nevím, zda ho zateplit vatou, protože se bojím aby pod ní neplesnivěl.Děkuji za radu.

Asi nebude hned z kraje snadné rozklíčovat proč vám vlhne komín podle uvedeného popisu.
Píšete, že problém se nevyskytuje v létě. Topíte i celé léto?
(pokud ano tak asi jen na ohřev vody?)
Jestli prochází vlhkost skrze těleso komína (což už musí být tedy masakr)jestli nemáte třeba nízkou teplotu spalin odcházejících do komína.
Čím topíte ? Není palivo moc vlhké? Komín prochází středem domu nebo je jeho jedna stěna součástí obvodové zdi?
To je jen několik otázek bez kterých není možné se hnout dále.

Komín je umístěn ve středu dřevostavby. Sopouch je vyústěn v obýváku pod 45 stupni. Přes léto netopím, pouze v zimě a i když topím tak jsou tvarovky místy vlhké, když přestanu topit tak z nich v mrazech vytéká voda.Přes léto je to bez problému.Musel jsem vyndat vatu kolem komína ve stropu, protože byla úplně mokrá.Ani kominík mi neporadil.Jedná se o přízemní domek.Komín je obložený sádrokartonem, který má odstup od komína 8cm. Prostor okolo komína je odvětráván průduchy.Komín je zhotoven přesně podle dodaného návodu.

kudy nasává komín vduch, aby větral (dole je mřížka) a jak je zakončen nahoře. Kažodpádně je tam něco udělaáno špatně. Tímto způsobem jsou dělány všechny komíny. Nemáte fotky z výstavby? Kdysi (v zimě) jsem viděl fotky obrácených vložek. Přestože to nejde , tak to český člověk dokázal.