Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Drenáž vlhkého sklepa a domu

Dobry den, precetl jsem si zde spoustu rad a napadu, ktere mi pomahaji nalezt odpovedi na moje otazky. Bohuzel mam jednu na kterou jsem zde odpoved nenasel. Mam dum z roku 1924 a rad bych provedl drenaz domu (mirne svazity pozemek), v jedne tretine pod domem je maly sklipek ktery bych rad zachoval, bohuzel pri zvetsovani vysky (pro stojiciho chlapa :-)) se mi ze zakladu sklepa zacala tlacit voda do nej, nyni mam ve sklepe stabilne cca 10cm vody, kterou cerpam kazdy den ven. Otazka tedy zni jak udelat drenaz kdy zaklady sklepu jsou nize nez zaklady domu (kamenne), nehlede na to, ze jedna strna steny sklepu je v jedne polovine domu kam se nedostanu (musel bych podkopat dum).
Prosim o jakoukoli radu.
Dekuji

Teraz na jar, je normálna vec že ti to zaplavuje. Mam to podobné a dom je z roku 1965. Riešenie ako sa zbaviť vody nie je, aspoň nie v rozumnej cenovej hladine. Vykašli sa na denné čerpanie. Počkaj týždeň-dva až terén vyschne, potom zvyšnú vodu vyčerpáš.

Nečerpat vodu !! Jen pročistíš zeminu a vody bude ještě víc.
Je jaro, bylo hodně sněhu a spodní voda je vysoko.
Pokud máš domek na svahu tak musíš vykopat drenáž pod úroveň hladiny ve skle a tuto vodu někam pustit.
Vytvořit někde níž třeba pramen.

mám podobný problém, ale je tam jen vlhko žádná voda a neřeším to- přes jaro léto vyschne, přes zimu navlhne. Starý pan stavitel mi říkal, ať určitě podlahy nesnižuji krom jiného i kvůli té vlhkosti.
Na zmíněném trativodu kus od domu něco bude protože kamarád a dříve jeho rodiče měli ve sklepě 0-10 cm vody podle ročního období. Pak před pár lety jim v ulici dělali nějaké výkopové práce a od té doby sklep jen schne a schne a nedávno mi říkal, že ho opraví protože vlhkost je prostě pryč. Jeho teorie (i moje) je, že jak bagr bagroval tak jednak přetnul nějaké vrstvy zeminy a také je vlastně ohnul takže ta voda končí někde v tom výkopu a jinou vrstvou zeminy jde kamsi.
A tedy hlasuji pro trativod přiměřeně od domu a dostatečně hluboký. Nevím zda je to reálné, u mě ne protože rozkopat ulici a sousedův pozemek, to by mi asi neprošlo.

Foto len dokumentujú stav aký si popísal. Ten dom stojí, píšeš od 1924, myslíš že pôvodný užívatelia stavby boli lenivý a nechcelo sa im do prehlbenia tej pivnice? Myslím že nie, zistili aký je stav so spodnou vodou a prispôsobili sa tomu. Urob tak aj ty. Ćo si z podlahy vykopal nahraď napr. zámkovou dlažbou.
Investovať do toho, kopať drenážny kanál, aj tak je efekt neistý, pre tak malý priestor je nezmysel.

Inak ale, takáto vlhká pivnica nie je zlá na jablká.