Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze zapojit LED žárovky do serie?

S LED diodami není asi problém. Protéká stejný proud. Maximálně některá může svítit trochu víc nebo míň. Max. proud se samozřejmě musí nějak omezit.

Otázka ale je, co se stane, když někdo zapojí do serie 2 LED žárovky 12V. Je to možné? Nebo to má v sobě nějaké měniče a celé se to zblázní?

Nazdar,

tohle je téma, které mne docela hodně zajímá. Nezkusil už do usměrněného 230 (tedy 320) někdo zapojit 100 klasických bílých led (na 3,2V)? Dnes se dá sehnahnat bílá supersvítivka za korunu, to by dělalo 100 Kč na světlo o docela slušné intezitě. Diody budou ze stejné série, takže snad s ne moc velkou odchylkou oproti jmenovitým hodnotám. ALE... říkám si že při 100 diodách i malá ochylka bude fatální. Nezkusil to někdo?

Dej tam cca 1k 1W odpor, (omezí náraz a tvoří pojistku), a místo výkon. odporu kondenzátor cca 0,2 až 0,5M/ 400V (ne elyt,-kapacitu vyzkoušet podle počtu diod). --Odpor, kond. do série, pak graetz, za usměrňovačem série diod. Je to zapojení led žárovek reflektorovýho typu, na 230V.