Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poraďte prosím vysavač

Zdravím, hodláme do bytu koupit nový vysavač, využit bude k úklidu plovoucích podlah a lina, můžete mi prosím poradit, jaký zvolit?

V sortimentu jsem nalezl dva druhy- sáčkové a bezsáčkové. Podle popisu by ty druhé jmenované měly být lepší, ale proč těch sáčkových byla nabídka mnohem větší a cenový rozptyl taktéž? Připadá mi to nelogické.

Dále co se týče výkonu, nevím v jaké kategorii vybírat, většinou se výkony vysavačů, co se nám líbily, pohybovaly kolem 1500-2000+, nevím, jestli při úklidu plov. podlah to bude významný parametr.

Pokud byste měli tip na kvalitní vysavač, zhruba v cenové relaci do 4 tisíc (taktéž neznám cenové relace "lepších vysavačů", prosím nekamenovat:)) ), budu rád.

Mi osobně se líbily vysavače značek Zellmer a Elektrolux.

Díky za pomoc a tipy ke koupi, Jiří C.

Mám tentýž, co kolega nade mnou. ;-)
Je to Electrolux Z8810. Ale zase nemám plovoucí podlahy.
S bezsáčkovým ušetříte za pytlíky, se sáčkovým za vodu při čištění bordelu z vysavače.
Ten výkon, o kterém píšete, je ve skutečnosti příkon a jako údaj o kvalitě či "síle" vysavače je to úplně k ničemu. Pokud chcete opravdu silný, tak to tenhle Z8810 je. Ale jistě najdete i nějaký s hubicí na plovačky.

On se ten sací výkon dá i změřit (a tím vypočíst účinnost), to není problém. Problém je ten, že prostě 2000W vypadá lépe, než 350W. A pokud konkurence na krabici napíše 2000W, tak proč já bych měl psát jiný (ale více vypovídající) údaj, že.
Dneska už ale nevítězí nápis "2000W", protože enviromentalisti prostě nemůžou domů přinést nic, co by mělo takovou spotřebu - takže si vodu na kafe vaří místo rychlovarky na plynu a místo vysavače mají koště. Když už se ale přemůžou a koupí si vysavač, jde jim naopak o to, aby příkon byl co nejníže při zachování funkčnosti - takže se prodávají třeba stroje s deklarovaným příkonem 1200W.

Jak se také měří výkon vysavače: http://www.vysavace-domacnost.cz/clanky/saci-vykon .html :-)

Děkuji mnohokrát za rady. Koukal jsem na ten Z 8810 a vezmem jej. Ale ještě bych se zeptal na sáčky, díval jsem se do diskuzí a prý používá jakési S-Bags. Ty S bagy jsou univerzální pro všechny modely i jiných značek, nebo se nějak liší? Jde mi o to, aby byly k sehnání třeba i za 4 roky. A jinak předpokládám cenu asi 250 korun/4 sáčky, je to střízlivý předpoklad?

Díky moc, Jirka

Bezsáčkový mě vytáčel prudkým snížením sacího výkonu po chvíli vysávání a nutností prát filtr. Proto jsem jej daroval a koupil sáčkový. Tam mě vytáčela cena sáčku, která byla sice k ceně Elektroluxu přijatelná, ale k obsahu mé peněženky neakceptovatelná. Proto coby šetřílek a kutil jsem vyrobil podle přiloženého sáčku čelo, ze starého vysavače použil textilní sáček a saju jak zamlada a vyklepám jak zastara.:-D.

Ahoj, dovolím si oživit tohle vlákno a nechce se mi zakládat nové ;-). Máme jakousi starou pytlíkovou Etu Quinto Elegance nebo jak se to menuje. Je už stará skoro 12 let a je docela těžká a řve jak kráva.. :-D Tak by sme si asi rádi pořídili nový vysavač. Doma nemáme koberce, většinou lino nebo dlažbu.

Moje představa:
1) sáčkový
2) aby byl menší a lehčí (aby se dal v poho držet v jedný ruce (třeba při vysávání auta))
3) aby tolik neřval
4) samozřejmě větší sací výkon (máme doma krátkosrstýho psa, takže aby bez problému bral chlupy, a aby se s ním dali vysát i chlupy třeba z pohovky)
5) aby nebyl zas moc drahý, moc nevysáváme, takže nějaký super vysavač teda fakt ne.. cena si tak do těch 4 tisíc, ale to je asi tak maximum.

Já vím, je toho dost, a samozřejmě googlím. Budu rád za každou reakci. :-)

Edit: líbí se mi Elektroluxy, třeba ten který zminuje kurt výše, ale myslím že by to bylo pro nás zbytečně drahý..

Tak teda jinak. Jaký máte názor (popř. zkušenosti) na vysavač Electrolux maximus (7020 nebo 7030). Vypadá docela slušně ne? Mě de hlavně o to, aby vysál krátké psí chlupy, třeba i z čalounění :!: V příslušenství má i jakýsi mini turbo kartáč na textilie. A lidi v recenzích píšou, že chlupy slušně bere. Nevíte někdo jak obstál v nějakém TESTU?? Zítra du do knihovny, kouknu tam estli tam mají časáky test, v nejhoršim pošlu těm vydřiduchům tu SMSku :-/.

OK, to sem chtěl slyšet ;-). Ještě jeden blbý dotaz :-D, co model ZXM7030? Myslíte, že to je lepší volba než 7020? Má ve výbavě turbo na koberce (koberce stejně nemáme) a co se mi líbí, je to co se nasadí na zadek vysavače, a vono to vyfukuje, myslím že by se mi to hodilo (třeba při čištění pc...). Nebo to radši koupit chudší 7020.?