Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodloužení terasy

Uvažuji o prodloužení terasy a rád bych věděl jaké rady a názory můžete k tomuto tématu přidat.
Terasa je nalepena na dům a je vyvíšena asi o 70 cm nad okolní terén. Je tvořena násypem zeminy na kterém jsou udusané kameny beton a poté dlažba. Chtěl bych tuto terasu v levé části prodloužit o caa. 1,1 metru. Pod prodloužením bude úložný prostor, který bude přístupný z přední části. Nevím, jestli mám použít lehkou konstrukci ze dřeva,kterou poté pobiji palubkamy. Nebo vybetonovat spodek a tři stěny o síle 12 cm na kterou položím podlahu.Na přední straně budou dvířka na zavření úložného prostoru. Nyní jsem více asi pro vybetonování. Jakou pochozí podlahu doporučujete? Chtěl bych použít osb desku třídy 3,nebo 4 a natřít lodním lakem. Bojím se ale, že bude boptnat a rozpadat se. Ta, i když je vlhko vzdorná, tak jí nedoporučují na přímý styk s vodou. Víte o nějakém jiném materiálu, který se dá použít?

[http://img340.imageshack.us/img340/4836/p1030603z.    jpg]

Chtěl bych použít osb desku třídy 3,nebo 4 a natřít lodním lakem. Bojím se ale, že bude boptnat a rozpadat se. Ta, i když je vlhko vzdorná, tak jí nedoporučují na přímý styk s vodou. Víte o nějakém jiném materiálu, který se dá použít?

Masivní dřevo? Bude ten vršek sloužit jako ochrana úložného prostoru proti dešti?

Na desku chci dát stůl a aby byla pochůzí. Asfaltové šindele a lepenku se bojím použít. Při rozpálení sluncem se bude vše bořit a lepit. Lepenku jsem použil na pódium na pravé straně fotky a v létě se tam nemůže nic těžšího nechat. Šindele dám zepředu na dvířka. Funguje to bez problému. Laminát je možnost, budu o tom přemýšlet. Šlo by OSB desku natřít nějakou pryskyřicí?

To má sloužit jako balkón? A neproboří se to pod lidskou váhou? Pak by asi bylo lepší to nechat od klempíře oplechovat. IMHO pryskyřice bude mít jinou roztažnost než deska a bude praskat. Laminát by zase mohl křupat pod nohama. Leda to olaminovat jako vodáci loď, ale to by asi přišlo draho.