Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odpadlé obklady

Dobrý den,

chtěla jsem se jen zeptat, jestli mi někdo neporadí, jak opravit odpuklé obklady. Na jednom místě v koupelně (10 ks kachliček) mi odpadli kachličky. Ostatní drží dobře. I původní lepidlo pod obkladem drží velice dobře. Jen kachličky, které odpadli, byly suché (bez lepidla). Dájí se znovu nalepit, aniž bych musela nějak složitě vybourávat původní lepidlo? Je ho tam celkem velká vrstva.

Děkuji moc za radu

V.

Příčina je taková, že když se obkládalo, lepidlo v tom místě bylo moc suché a dvakrát rozmíchávané. Proto ke kachličce nepřilnulo a kachlička těď odpadla. Bohužel to lepidlo na zdi drží jak přibité. Jediná možnost prý je ho zbrousit. Ale do toho se mi nechce. Pokud by to šlo, tak jsem je chtěla nechat nalepit třeba duvilaxem nebo nějakým jiným lepidlem, aby kachličky nevyčnívali ven oproti ostatním.

Tady je vidět, že nelze nikdy lepidla ani beton když tuhnou, rozmíchávat znova vodou. Chemická reakce už nastala a vodou to sice zblátovatíme, dá se s tím pracovat, ale použít se to už nedá. Když to tuhne, jedině vyhodit. Teď bych to lepidlo ze zdi odsekal opatrně kangem nebo lépe klasikou (majzlík a kladivo), půjde to celkem dobře, opatrně až se přiblížíš k dlažkám co tam drží. No a naplácat nové lepidlo, správně použité.

mám podobnou zkušenost, sice jsem viděl propagační video firmy henkel jak pan Říha nanese hřebík na polici, pověsí ji na zeď a jde pryč ale na moje podlahové lišty to ne a ne zabrat, obestavěl jsem je knihami, kýble s vodou a výsledek byl že jsem je stejně přiťuknul hřebíčkem.
P.S. Nejbližší vlak jezdí 3 km od domu.

No, to bych chtěl vidět. To bude televizní trik, mezitím MO (mimo obraz) někdo polici přidělá na poctivé hmoždinky. Tu polici bych si netroufl tím lepit ani jako odpočívadlo pro mouchy. Tekutými hřebíky jsem lepil i čísla na barák, spadly za dva dny. Nejraději bych to výzkumníkovi z výrobny zarazil do zadku, tam by to třeba drželo.

ne, hledal jsem tu reklamu, ale to je dávno, na YT nenašel. Police vypadala jako ze dřeva či lamina, odhaduji 30-40x70-80 cm, hloubka 20-30 měla jeden nebo dva fochy. Říha namazal zadní hrany, přisadil na zeď a šel. Běželo to jako smyčka v těch reklamních TV co jsou občas v marketech.
z jiného soudku watch nebo watch

Ahoj,řeším teď úplně stejný problém.Odskočilo mně asi 1,5m obkladaček(po 1/2 roce),ostatní jsou o.k.,lepidlo na omítce drží jen né na obkladu.Ve stavebninách mi říkali,abych to přilepil obyčejným silikónem.Má někdo jiné návrhy?Připomínám,že omítka je o.k.Děkují za rady.

Nejspíš jsem měl dlouho namíchané lepidlo,obklad je skoro čistý,ale na omítce to drží.Koupelna je větší a používám odsávání pár.Určitě to byla "šára"se starším lepidlem,protože jinde to zatím drží.Uvítal,bych odskoušený a přesný název lepidla nebo tmelu.Děkují

Kachličky boli lepené lepidlom alebo po starom cementom? Mne to pripadá ako keby šli suché kachličky na cement.Lepidlo by malo byť asi naťahované hrebeňom a takže by mali ostať aj drážky na nové riedšie lepidlo,ktoré sa dá do špár a aj do špár na kachličke a priloží sa.Trošku sa to môže pridvihnúť.AK je to cementom,namáčať kachličky do vody nech nasiaknu vodou,v minulosti boli aj cez noc,a potom naniesť tenkú vrstvu riedkého cementového mlieka a prilepiť.Možno ti niekto poradí aj niejaké lepidla.