Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrzající panty

Kámoš mi dost dobře poradil, jak se zbavit vrzajících pantů.
Řešil jsem to olejem, dlouho to nevydrželo. Pomohlo obyčejné máslo,
myslel jsem, že třeba bude žluknout atd. Půl roku mám klid a ani vrz. :-)
To musím jít do domu s červenou lampičkou.
Možná jsem mohl zkusit olej na šicí stroje, to mě předtím nenapadlo.

Já jsem upravil panty tak,že jsem je o 3 mm uříznul a nahoře vrtákem udělal dolík.Do něj kuličku z ložiska.Po nasazení se dveře točí i vánkem a ani nevrznou.Kousek červené vazeliny na kuličku.Ještě jsem chtěl dodat,že úprava stačí na jednom pantu.
JABRAKA

jo takové panty s kuličkou mám u vchodovek, origo a před lety bylo na většině návštěv vidět jak sbírají síly ten masiv otevřít a ono to jde lehčeji než leckteré vnitřní papíráky. Nevím kolik váží, ale ve dvou jsme před lety funěli než jsme je donesli.