Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem digitální TV

Dobrý den, ráda bych se poradila. Bydlím v nájemním domě, televizor je připojený ke společné anténě. Správce domu nebude anténu upravovat pro digitální vysílání, neboť anténu nájemníci neplatí. Změna není možná. Jak si mám zajistit vysílání TV? Postačí, když si k televizoru zakoupím sep-top-box a budu pak příjímat digitální vysílání (když budu dále připojena na společnou anténu - která nebude nijak upravena a analogové vysílání bude vypnuto)??
Děkuji za odpověď.
M.

Anténu (společnou) odpoj.Kup ,,sep-top-box ,, a k tomu anténu na digitální příjem.Celkem jsem dával cca 1200.Seženš i levněji.Seťák napoj na tv k tomu anténu,kterou musíš dát někam k oknu,abys chytala signál ( já chytám 11 kanálů).V obchodě se zeptej na napájení antény.Je lepší,když jí můžeš napájet přes seťák (to nastavíš v menu seťáku).Jinak bys musela natáhnout další kabel ze sítě k anténě a to je na prd.

Nevím, proč to oživuješ, každopádně mluvíš z cesty. Anténa na digitální příjem neexistuje. To tě jen tak napadlo?Anténu bych doporučoval napájet leda Rumem. Pokud není vybavena předzesilovačem není co napájet. A tahat proud ze sítě může jen sebevrah.
Ale jinak je to dobré.:-D

Další názor - zkušenost.
Kup si setopbox, ten potřebuješ tak jako tak.
Zkus ho na současnou anténu, kdo ví co je to vlastně zač, že.
A když to nepůjde sežeň anténu síto( odkaz )
pouze se symetrizačním členem a bez zesilovače.
Koaxiální kabel musí být bez slučovačů, rozbočovačů a podobných prevítů, které kazí signal.
Pomohlo by vědět místo bydliště(zhruba :-) ) a na kterou světovou stranu máš možnost upevnit anténu.

Osobně mám také síto dva metry nad zemí a chytám tři vysílače.

Vida,Kecal a nekecá.Má vcelku pravdu.
Je potřeba vědět,že současně vysílaný signál se vysílá v podstatě v jednom pásmu 506 MHz.,v šíři 8 MHz.Do této šířky se vejde v každém multiplexu několik TV programů a audio programů(radia)a navíc poznámky a doplňky programů.
Pro analogové vysílání byla potřeba široko pásmová anténa s podstatně větší šířkou přijímaného pásma.Pro digitální příjem stačí směrová vysokozisková anténa naladěná na pásmo 506 MHz.Čili síť je zcela zbytečně drahá s malým ziskem.
JABRAKA

Anténu naladit nelze. Je nutno použít širokopásmovou, pokud jde signál různých multiplexů z jednoho vysílače, nebo kanálovou v případě že jde z různých míst (Ostrava), nebo je slabý signál a je nutno použít anténu pro dálkový příjem a slučovač. (čím víc prvků, tím víc dálková :-D tím užší přijímací loalok a předozadní poměr.)
V místě silného signálu mám výborné zkušenosti s hrncoidní anténou, která se vyrobí tak, že se vezme hrnec o průměru 20 cm, okolo něj se ohne mosazný drát. V místě spoje se ohne do pravého úhlu (mezera 1 cm) a přidělá se k symetrizačnímu členu , z něj koaxiálem do televize.:beer:

Já jsem tady kdysi taky řešil anténu a nakonec jsem podle rad tady vytvořil rukávový dipól - koaxiál, zhruba 15cm na konci oholená izolace, stínění ohrnuto nazpět jako předkožka a střední drát čučí dopředu. Chytám na tom dva multiplexy z Brna při poměrně mizerným signálu (jsme mezi kopcama), jen multiplex C nechytnu, ten vysílá příliš vysoko (okolo 700MHz), ale to mě netrápí, stejně tam vysílají prd. Jen to chce trochu běhání a hledání signálu, musel jsem to vyvézt z bytu ven a je to hodně citlivý na pozici. Na druhou stranu - je to opravdu malinká anténa a uchycení jsem vyřešil přilepením silikonem k rámu okna.

A na tu tvoji hrncovou anténu si vzpomínám, taky jsi mi ji doporučoval :-)

Je třeba STB + pokojová anténa za pár stovek, ideálně pokud vysílač není daleko.
V menu STB je třeba zapnout přídavné napájení antény.
Jinak příjem nefunguje, i kdyby měla TV 600 různých voleb příjmů signálu.
Nás je v domě 100 partají, tak jsme si odhlasovali převod společné na digitál,
bude to za 2 měsíce, samozřejmě je nutné vypnout přídavné napájení v STB,
jinak to dost jiskří a signál nikde. Jistě, pokud má TV příjem digi, STB nepoužívat.