Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava el. fukaru

Dobrý den,
pokouším se opravir el. fukar. Rozbil se mi nejspíš spínač na elektrickém fukaru a já nějak nevím, co kam a jak přidělat, tak bych vás chtěl požádat o radu. Je to starej křáp, ale v těhle mrazech je do garáže pořád dobrej a jesli by se to dalo opravit, tak je to lepší, než kupovat nový.
Takhle to vypadá:
1. obrázek dva dráty, co vedou do spínače
[obrbt.jpg]
2. obrázek spínač z boku (to chápu, že tam přijdou ty packy z obr. 1
[obrc.jpg]
3. obrázek "vykuchaný" spínač z vrchu. To A je packa, která je napevno ve vzduchu a opravdu se nezdá, že by se měla nějak dotýkat spodku.
[obras.jpg]

Na 90% jsem si jistý, že je to tím spínačem, protože po přepnutí z polohy vypnuto na zapnout, přestal "cvakat"
Snad sem to podal pochopitelně. :-)
Všem děkuji za rady.

PS: fotky jsou bohužel mobilem, protože tu nic lepšího momentálně nemám.

Edit: Jo a problém je pochopitelně ten, že když to šoupnu do elektriky, tak nejede. At přepínám, jak přepínám.

Tak ten od odmontovaný spínač bude v háji ne ? Nouzově packy od spínače z obrázku 1) dočasně spojit izolepou /při odpojený elektrice samozřejmě/ a zastrčit do zásuvky. Když se rozjede je v háji spínač když ne je v háji něco jiného. Nejlepší by bylo vypínač proměřit /multimetr 90kč/ ale když není musí se improvizovatz.

Tak protože sem omylem utrhl jednu tu koncovku, tak sem urval u tu druhou. :-) a stočil ty dráty dohromady. Strčil sem to do el. a rozjelo se to. Hnedka sem to zase vytáhl pro jistotu. Protože mi něco říká, že tenhle způsob asi nebude to nej. I když ten kontakt tam je, tak by to chtělo asi lepší způsob na vypínaní, než to takhle tahat za zásuvky. Mám si pořídít nějaký obyčejný vypinač a píchnout to na něj? Nebo tohle provizorium stačí?

Před mnoha lety na pračce (těsně po záruce) podobně odešel hlavní spínač, nakonec jsem jej rozebral, vyčistil kontakty, s lehkým nahřátím páječkou jsem kontakt dostal na původní místo. Od té doby jede cca 12 let bez problémů (doufám že to teď jako naschvál nevyhoří).