Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznam, zda je zrcadlo vporadku?

Nevite nekdo, prosim vas, jak se to da zarucene poznat a zjistit? Jista firma mi namontovala do chodby zrcadlo, ale me se zda, ze zrcadlo neni kvalitni a rozsiruje a tak nejak je proste divnej ten obraz v nem :-)). JAk se to da bezpecne zjistit, abych mohl zrcadlo reklamovat?

Změř odraz metru na protější stěně. Jestli rozšiřuje, je do oblouku, zkontrolovat přiložením něčeho rovného (dlouhé vodováhy, rovné latě) ke čelu skla zrcadla.

Předchozí odpověď je naprosto pravdivá. Mně jak přibývají léta, tak silně rozšiřuje každé zrcadlo. Hlavně na pupku.

Vyfotit by to chtělo fotoaparátem, který disponuje objektivem bez zkreslení... Což je docela těžké vychytat, případně to lze dohledat v testech. Ale 99% zoomů (kompakty nevyjímaje, mnoho jich tím trpí ještě více) na krátkém konci zkresluje soudkově ("barrel") a na dlouhém poduškovitě ("pincushion")... Takže aby nakonec nebylo zrcadlo OK, ale na fotce jak sud.

Jaka je povolena tolerance?

ZAtim jsem si vzal vodovahu a prilozil ji k zrcadlu. Je v rovine, ale jen ta horni cast a spodni. Urpostred je mezera. To znamena, ze je konvexni. Staci tohle k reklamaci? Je tam skvira tak 5mm. Zrcadlo je velke cca 150 x 70 cm. Je na dverich.

DAvala ho tam ta firma, ktera nam delala dvere. Neni tam nalepene, ale vsazene do takovych tech list. Proste misto skla je tam zrcadlo.

Když je vevnitř díra, je konkávní neboli duté. Je-li díra zhora dolů, tak zmenšuje v tomto směru a zdá se postava tlustší, ale menší. Vše visící ve směru shora dolů to zmenšuje. Půl centimetru bych rozhodně reklamoval. Neznám normy na zrcadla, ale tohle je hodně.