Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno odkouření karmy

Prosím o radu jak máte vyřešen odvod spalin z karmy do komína?Myslíte že by mohla stačit ta ohebná hliníková trubka co se používá na vložkování komínu?
Navíc jak pořešit problém v tom že zděř do komína mám 125mm a průměr na karmě je 110mm.Jedině že by se vzala 125mm roura a na hrdlo u karmy ji stáhnout tou kovovou páskou
http://www.ventilatory-vzduchotechnika.cz/Upevnova ci-pasky-a-prislusenstvi/Stahovaci-pasek-kov/82-St ahovaci-pasek-C100-kovovy.html
Dík za rady co si o tom myslíte.

Ohebnou hliníkovou trubku EU zakázala, může se použít jen velice podstatně dražší nerezová. Ta však SK páskou nestáhneš, je tvrdá jak štolverk. Zkus se podívat v Horním Bachu nebo OBI po vhodné redukci. Bacha, redukce takové jako ze staniolu jsou na digestoř, ne na komín.

Není to pravda, AL vložky do komínů se stále používají, jsou dokonce i vložky z plastu pro plynové kotle. Jenom všichni používají nerez z cenových důvodů - vyšší cena = vyšší rabat.
Jindra

PS: stahovat se nic nemusí, drobná netěsnost není na závadu, stejně je v karmě přerušovač tahu, který spojuje komín s okolním prostorem.

Fakt chytrolíni bez kominíka nedělejte nic jinak vás vynesou nohama napřed Al vložky od roku 2002 nelze používat plastové jak píšeš jsou na kondenzáky pokud nevíš o čem je řeč vyser se na to otrávených lidí v ČR díky takovým jak jsi ty je dost mám praxi v oboru 30 let a otrav osob kvůli takovým lidem jako jsi ty je hodně.