Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páková baterie - teplá voda jde pouštět ztuha

V kuchyni máme stojánkovou pákovou baterii, která je cca 1,5 roku stará-stála asi 600,-Kč,výrobce nevím. Doteď šla bez problémů, ale teď, když chci pustit teplou vodu, jde to ztuha. U studené to jde bez problémů. Může to mít nějakou souvislost s tím, že teplá voda se nám ohřívá přes plynový kotel? že je tam třeba nějaký jiný tlak nebo něco? Když vodu pustím víckrát za sebou, jde to bez problémů. Díky

Teplá voda nemá souvislost s ohřívání v kotli, ale s tím, že vůbec je teplá. Z teplé vody se snadněji vylučují různé sajrajty a činí nános. Vyměň uvnitř kartuši, vyčisti přívody (dírky) ale něčím měkkým, třeba zašpičatělou špejlí.