Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topení v kuchyni

Chci rekonstruovat kuchyň, rozměry 288 x 280 cm, zajímá mě zda je možno zrušit vytápění v kuchyni radiátory (byt je součástí Společenství vlastníků) a nahradit jej přímotopem, radiátor zasahuje do prostoru (zavazí při otevírání dveří), je umístěn pod oknem, kde je výklenek 8cm, raději bych tam umístil nějaké ploché topidlo (doporučte typ vhodného zařízení, předpokládám elektrické),zrušení stávajícího radiátoru by bylo provedeno zrušením odbočovací větve, nemělo by mít vliv na funkčnost systému, a poslední otázečka - co vše bych měl administrativně učinit při rušení radiátoru, vlastní demontáž bych nechal provést firmou dodávající teplo do našeho domu a zajištující servis topného systému. Děkuji.

Já bych to viděl podobně. Když jsme rekonstruovali byt, měnili jsme i radiátory. Tělesa sice byla naše, ale od bytového družstva jsme museli mít povolení k výměně - přišel jejich technik, porovnal výhřevnost nových a starých, aby se prý nenarušila jakási "topná vyváženost" domu.

A třeba radiátor v kuchyni jsme vyhodili a trubky jen zazátkovali.