Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyřešit pruchod do nového obytneho prostoru kde podlahy jsou o 50cm níž

Dobry den.Jak nejlepe vyřešit dve vyžky podlah kde rozdíl dela 50cm.Koupil sem domek a ted zatim misto v budu 2 je neobytne,kde chci vybudovat přičky tzn. Wc,ložnici atd.Napíšu stručne nebot mne jde jen o jednu vec.Na obrazku bod 1 je ted koupelna kterou udelam jinde.Tuto stavajicí koupelnu vybouram a chci udelat prostup do budoucich místnosti bod 2,jelikoz je rozdilna vyzka mezi bodem 1 a 2 50cm tak dvere by mne vysly do stropu.Bod 2 je niz o 50 čisel.Prostor v bodu 1 je 2 na 5m.Diky a prosim omluvte muj nakres nebot sem to nechal zvýraznit dceři :-):-):-)

jsou tam cihlovky 45cm.Tahle je obvodova a tusím že i nese stropy,ale o to nejde..to se řesit da.Ja jen kdyz to chci udelat takhle,tak aby to byla co nejmenší opičarna (snad tedy bude).Šel by i jinak ten vchod řešit,tohle se mne zda však nejsnažši i na to vynaložím min nákladu.Tu koupelnu s wc jak sem přesunul,tak zrovna v tom miste je i jímka

No jestli tam budou i tak velké prostory, tak proč tam jednoduše nepřiznáte schodiště? Dveře lícovat v části 1, otevírat se budou směrem do části 2, takže šířku otevřeného krídla schováte ve zdi 45cm + přizdívka. V části 2 nástupní podesta a tři stupně podél stěny. Podesta široká 90cm, dlouhá 110cm (rozměry si upravíte dle libosti) a na ní navážou schody z výpočtu : Výška schodu - 50cm : 3 = 16,7cm a pak ze vzorce 2H (dvě výšky) + B (šířka) = 61 -63cm vyjde šířka schodu 28,6cm. Celkově tedy vyjde těleso schodišťátka 90cm široké a 167,2cm dlouhé. To se vám nevejde?