Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokartón a omítky

Zdravím,
Mám postavené jádro v panelovém domě ze sádrokartónu. Chtěl bych z venkovní strany jádra natáhnout omítky. Zajímá mě jestli stačí sádrokartón napenetrovat a můžu natáhnout štuk, nebo jestli ještě musím použít perlinku (popřípadě jaké lepidlo na perlinku).

Ne že bych to schvaloval, ale chápu důvod, proč chcete na vnější stranu jádra aplikovat omítky. I když podobného výsledku myslím, je možné docílit použitím dekorativního nátěru.
Každopádně SDK napenetrujte a pak použijte štukovou stěrku (např. štuková stěrka Weber). Obyčejný štuk bych nedoporučil. Jakékoli další mezivrstvy jako lepidlo, perlinka a pod. jsou mrháním penězi a časem.