Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Jestli vás to uklidní, v místnosti patrně ne. Jinak je to úplně špatně. Musíte mít z místnosti parozábranu, aby páry nevnikaly do konstrukce, kde budou kondenzovat a dělat neplechu. Pokud už se tam nějaké dostanou, je lepší kamenná vlna, ale základ je, aby se tam nedostaly. O složení izolací stropu je tu spousta vláken i s obrázky.
Domek s takto udělaným polystyrenem již byl koupen. Vláken jsem prošel dost, ale ty se týkají skladby podkroví, podhledů ( sádrokarton, parozábrana, izolace, vzduch. mez. atd ) Můžete mi tedy dát odkaz na vlákno, kde se řeší tento problém ? potřebuji vědět, zda když natáhnu na polyš.perlinku a štuk, zda se nebudou tvořit plísně.
Aplikace polystyrenu se tu neřeší, protože jí tu nikdo neradí. Jak jste ve starších vláknech viděl, dělá se to jinak. V místnosti plíseň skutečně nebude. Jedině, pokud zkondenzuje pod horním polystyrenem tolik vody, že to poteče dolů. Vzhledem ke spárám mezi půdními pol. deskami a naopak přikrytí OSB deskami je to otázka. Nemusí se to stát hned, bude záležet na provozu v obytné místnosti, na tepelných mostech mezi spárami půdních pol. desek, na těsnosti jejich krycí vrstvy, na odvětrání půdy. Polystyren má sám o sobě nižší paropropustnost, ale parotěsný není.
Potřebujete parozábranu a chcete finální omítku. Navrhuji sádrokarton, na konstrukci dát parozábranu předepsaným způsobem, přišroubovat SDK, zahladit spáry, přebrousit a vymalovat. Co to povídám, je to hotový .
Bratr má na půdě zespoda mokré desky a taky si nedá poradit, natož někdo cizí.
Dobrý den, poradil by mi někdo jaký přesně štuk mám koupit na polystyren, když si chci nalepit na strop polystyrenové desky, přetáhnout je štukem a vymalovat? Nerad bych, aby mi to popraskalo nebo spadlo na hlavu. Zatím jsem objevil totiž jen štuky na savé podklady a to polystyren není.
Předem díky za tipy. Tomáš
Tomáši, ale takto to nelze.
Lepidlo, perlinka, lepidlo, penetrace štuk.
To ale máte vnitřní zateplení, a te je další problém....
Já to ale nedělám kvůli zateplení, ale jen kvůli estetice. Potřebuji zakrýt dřevěný strop ze seschlých palubek, kde jsou velké mezery a pořád z toho něco padá. Varianta nalepení slabého polystyrenu a vymalování mi přišla jak levná, tak rychlá. Jen se nemohu dopídit, jestli mi bude nějaký štuk držet přímo na polystyrenu (třeba smíchaný s lepidlem, abych ten strop měl hladký. Nemáte tip? Díky
tak proč nenašroubujete SDK přímo na strop
cena 55Kč za metr
Sádrokarton je moc těžký, polystyren by byl super.
čemu vadí váha 9,5 kg na metr?
Přesně tak. Zatížení nijak zvlášť výrazné, přitom rychlé a efektivní řešení. Leda že by nosná konstrukce palubek byla už sama o sobě poddimenzovaná a nesla palubky jen s odřenejma zádama. Jinak žádný štuk přímo na EPS není a doufám ani nebude. Ale může být štuková stěrka Weber na podklad z lepidla.
Já nechal dělat sádroš do hurdisek. Čekám, kdy se mi to sesype na hlavu i s hurdama .
Právě sme dolepili polistr. na stropě v garáži .. srovnat, potom lepidlo ,perlinka ,lepidlo ??? jakým spůsobem uhladit lepidlo na perlince aby nemusel jít štuk (Garáž)prosím o radu ,,
Po prvním metru čtverečním to vědět budete. Je to garáž tak bych z toho nedělal vědu. Mimo to.. ještě nikdy žádná moucha na křivém stropě nezakopla.
Lepidlo můžete filcovým hladítkem zahladit jako štuk.
Tak to je fór týdne.
Proč fór, vy jste to neviděl, či nezkoušel? Mám Vám to nafotit?
Souhlasím, jde to, je z toho pěkná hladká stěna.
Zdravím po delším čase, pozdě, ale přece. Na jaře jsem ten polystyren na dřevěný strop přišrouboval, dal perlinku, přeštukoval a vymaloval. Je to super, ani to nepraská, jen jsem se ještě nedokopal, abych pistolí zarovnal akrylátovým tmelem obvodové spáry. Takže díky moc za radu.
Teď mě čeká odizolovat stěnu domu k chodníku do výše 1,5-2m. Od asfaltového chodníku, resp. od deště se natahuje vlhkost do omítky. Není tam žádná sanační a do spáry na patě domu asi taky pěkně zatéká. Měl bych představu nějaké izolační hmoty (třeba s drobnými kamínky do nějaké barvy), která se natírá válečkem a pak vytvrdne. Zároveň bych tím zacelil i škvíru chodník-dům. Co se technologie týče, je možné to válečkem nanést přímo na stávající omítku? Nemáte tip na takovýto výrobek nebo aspoň výrobce. Předem díky Tomáš
Tomáši, domnívám se že to není mokré jen od odstřikující vody.
Očistit, zbavit nesourodých povrchů, urovnat, natáhnout neprodyšným lepidlem, na marmolit.
Nebo přilepit 2cm polyše a lepidlo, marmolit nebo podobné...
Radku otázke je na které místo se ptáte.
V místnosti na stropě po natažení štuku se určitě nebude dělat plíseň, ale pravděpodobně na půdě pod deskami OSB ANO!!!!
OSB desky na polyš na půdu teda nedám, musím vymyslet jiný paropropustný záklop.
používají se desky DVD nebo prkna. Je to o penězích.
Co je to prosím DVD deska??
DVD = dřevo vláknité desky. Rozeznáváme tvrdé (Sololit) a měkké (pro stavebnictví). DVD s velmi homogenní strukturou se nazývají MDF a známe je z nábytku (laminovaná dřevotříska). Ještě do této skupiny patří HDF - dělají se z toho zadní stěny nábytku a spodky šuflíků.
(velmi stručný popis)
Rce 1*
Radku,pokud se ti vlhkost nesráží doteď,ten štuk to již neovlivní,naopak,trochu zmenší paropropustnost.Doufám že mluvíš o zateplení PS uvnitř místnosti na stropě.
JABRAKA