Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dřevěný obklad na polystyren?

Zdravím všechny kutily. Uvažuji o obložení zděného vikíře dřevěným obkladem. Při té příležitosti chci také zateplit 10 cm polystyrenem, který budu lepit pěnou asi Tytan. U špalet otluču omítku a by se vešel co nejsylnější polystyren, počítám tak 4 cm. Je lepší dát na špalety nějaký izolačně lepší než standartní na fasády? Popřípadě jaký? Poté mi na špaletě ale zbyde na palubkový obklad jen 3cm místa, jinak by obklad zasahoval do křídla plastového okna. Stačily by palubky o síle 10 mm? Jak je na polyš upevnit v tomto místě? Je třeba nechat mezeru mezi rámem okna, a oblkadem kvůli roztažnosti materiálů? Prodává se třeba na to nějaká lišta? Tam, kde bude polyš silný 10 cm, budu na něj dávat dřevěný rošt z latí cca 30x30 mm. Jsou na upevnění latí nějaké speciální hmoždinky? Nebudou se latě zamačkávat do polystyrenu?
Předem děkuji za reakce.

[http://img35.imageshack.us/img35/798/p1030593b.jpg  ]

[http://img62.imageshack.us/img62/4384/p1030594l.jp  g]

"nějaký izolačně lepší než standartní na fasády" ne použijte stejný.
"Stačily by palubky o síle 10 mm" ano na špalety stačí
"Jak je na polyš upevnit v tomto místě" pěnou Tytan 753
"dřevěný rošt z latí cca 30x30 mm" jak máte vymyšleno připevnění latí?

Díky za odpověď.
Přilepení palubek tytanem přímo na polystyren je perfektní nápad.
Bude tytan držet, když dřevo různě pracuje? Vikýř je orientovaný na jižní stranu.
Dřevěný rošt jsem chtěl přivrtat skrz polystyren do cihel. Nevím, jestli se prodávají na to tak dlouhé hmoždinky.A bojím se, aby se latě nezamačkávaly do polystyrenu. Po Vaší radě ale uvažuji o latích caa 60x30 mm, které bych přilepil také přímo na polystyren bez vrtání. Poté na ně přibil palubky síly 15 mm.