Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v podkroví

Potřebuji poradit se skladbou podlahy v podkroví - současný stav je takový, že na stropních trámech jsou příčně položeny a přišroubovány OSB desky tloušťky 22mm (přímo na trámech, bez podložek). Jakým způsobem na to položit podlahu (plánuji laminátovou plovoucí) aby byla zajištěna dostatečná zvuková izolace? V meziprostoru mezi podkladními OSB a novou podlahou bude vedeno potrubí ÚT. Podkroví bude obývané, zateplené.
Předem děkuji za radu.

Budete provádět lehkou plovoucí podlahu (myšlena celková konstrukce podlahy, nikoli obecně užívaný název finální vrstvy). Zjednodušeně řečeno na podkladní OSB desky položíte izolační desky např. Steprock, dále pevnou roznášecí vrstvu, opět např. dvojnásobně desky OSB ECO 3 4PD a navrch finální vrstvu, tedy plovoucí podlahu, PVC, koberec... Podrobnější info např. ZDE.

Zdravím, mám podobný problém ve střeše. Skladba podlahy hurdis, na nich je nalitý odlehčený beton. Mám dotaz, jestli na tuto vrstvu můžu dát ROCKWOOL STEPROCK HD 50 mm a dál do kříže osb desky. První vrstvu slepenou pero dražka a druhou vrstvu osb desek zašroubovanou k první. Pak miralon a dřevěnou plovoucí podlahu.Ještě bych se chtěl zeptat jakou tlouštku OSB desek volit a jestli by bylo dobré před ROCKWOOL STEPROCK HD 50 mm dát ještě geotextilii?

Ještě se hodí kolem horní, plovoucí vrstvy podlahy z OSB desek položit proužek Mirelonu nebo něčeho podobného, co zabrání přenosu zvuku do stěn. Jinak je to myslím bez problému; geotextilie mi přijde zbytečná. Tloušťku OSB desek nevím, 18 mm (krát dva) určitě stačí.

Kudloši:
jestli na tuto vrstvu můžu dát ROCKWOOL STEPROCK HD 50 mm ano můžete, ale doporučil bych 2x2,5, nebo 2+3cm křížem. Ale pokud je podlaha rovná ok, tak stačí 5cm

OSB:
1. vrstva slepit k sobě, druhou křížem slepit k sobě, ale nešroubovat vrstvy.
pak mirelon 3mm a podlahovku.

samozřejmostí je dilatace od stěn (všechny vrstvy)

správné bude co si vyberete vy....

Copak se stane, když desky budou na sobě jen položeny a tlak bude působit zhora? Ujedou někam?

Ne vždy co se vidí na odborných ukázkách je správné. Třeba poslední pták loskuták a foukaná, zakrytá parotěsnou OSB deskou. Copak se stane? Dělali to odborníci..
plíseň nastoupí

náklady a pracnost, předvrtat, zahloubit, odsát, vložit vrtut, sešroubovat.
Nic složitého, nic drahého, ale třeba Vám nevadí zbytečná práce. Většinou je napsáno deska OSB 22 mm, nebo dřevotříska 25mm
málokdy 2x12mm. Je to vylepšení 2x12, nežli 1x25, lehčí na práci, vyrovná se tím "křížové zatížení"
Na rovnou podlahu není třeba tuplovat desky, ale je to lepší.