Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spočítat průměr?

Zdravím. Možná je tohle stupidní otázka, asi si říkáte, že mám IQ na bodu mrazu, ale nějak mi teďka nedochází, jak spočítat průměr hodnot grafu. Mám graf, na něm nanesené hodnoty a potřeboval bych spočítat průměr těch hodnot. Díky...
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Záleží na tom, o jaký graf jde a jaký průměr potřebujete spočítat. U spojitého grafu je to trochu problematické, u nespojitého je to jak píše Kurt. Výše je uvedený aritmetický průměr, pak se ještě používá median a modus (střední hodnota a nejčastější hodnota):-)