Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová dlažba na starou

Na ošklivou dlažbu v koupelně,kterou jsme nejdřív částečně vyrovnali stěrkou,jsme nalepili samolepicí čtverce PVC. Teď jsme je odstranili s tím, že na starou dlažbu nalepíme novou. Stará dlažba se stěrkou však zůstala lepkavá.Můžeme na ni rovnou lepit novou, nebo to lepidlo musíme odstranit (např.benzínem?)? A co s tou stěrkou, ta tam může zůstat.Dík za radu.

Stěrka je jen lepkavá, nebo na ní zůstaly viditelné kusy (kaučukového?) lepidla z PVC čtverců? Pokud zůstaly kusy lepidla, pak bych se snažil co nejvíce jich odstranit. Spíš mechanicky než benzínem. Na očistěnou stěrku aplikujte pentraci - kontaktní nátěr např. BOTACT® D 15, nebo SCHÖNOX SHP, které vytváří drsnou přilnavostní vrstvu. Pokud je stěrka jen lepkavá, pak rovnou penetraci a můžete bez obav dláždit běžným postupem.