Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ITN (RTN) Sontex 501

Rád bych se zeptal, nezná-li někdo odkaz na stažení popisu odečítání z digitálního poměrového měřiče nákladů na teplo SONTEX 501. Jedná se mi o posloupnost jednotlivých kliknutí a zobrazení a dále o to, zda tento měřič zobrazuje třeba i indikátor stavu baterie, případně datum, kdy byl uveden do provozu - zapojen. Obecně je známa doba 10 let životnosti lithiových baterií, četl jsem ale kdesi, že tyto přístrojky mají být po 8 letech měněny (pod metrologický zákon ale asi nespadají). Nezdá se mi totiž v pořádku praxe, podle které majitel domu ani uživatel bytu nesleduje stav baterie a čeká až na jednoroční odečty, při kterých se až zjistí nefunkčnost měřidla ... a pak se vlastně spotřeba tepla počítá za celý rok průměrem.
Děkuji

Mám zkušenosti s indikátory Techem a ty vydrží 12 let a měnily se po 11 letech a nebyl problém, takže záleží asi na výrobci, jaké osazuje baterie. Jinak si myslím, že indikace stavu baterie tam nebude. V podstatě by si to měl uživatel kontrolovat sám a když zjistí, že nesvítí display, tak volat na patřičná místa. Jinak výměna indikátorů po 8 letech je asi nesmysl, mjsí vydržet 10, většina výrobců to udává. Hoj

Pozor.Nevím, jak je to s jinými Sontexy, ale Sontex 556 se uvádí (pokud je mi známo) do spořícího režimu. Takže mezi 18h - 8h je displej zhasnutý. Jen pro info, aby pak někdo neplašil, že má rozbitej ,,budík":D
Jinak, dle mého názoru, jsou nejlepší RTN na trhu Siemensy. Snadná montáž, snadný odečet,.. Teď už dělají i rádiové..