Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zinkový plech

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, když mam zinkový plech (tloušťka 1,5mm), jestli je možné ho nějak po vyleštění upravit, aby zůstal lesklý? Je zašedlý, ale v místech řezů je lesklý. A já si vždycky myslel, že když je něco pozinkované, že to zůstává lesklé pořád, tak tim pádem i celozinkový plech by měl být lesklý stále..? Díky, P.

Ešte aj zlato, zo všetkých kovov oxiduje najmenej, dostane patinu po nie dlhom čase.

Vzduch už nie je čo býval. Hnusné exhaláty, kysličníky, siričitany, oxidy dusíka. Napr., siričitany + oxidy dusíka + vlhkoť = slabá lúčavka kráľovská.
Ešte aj sklo vystavené vonkajšiemu prostrediu dostane po čase voľajakú patinu, Však sa dobre pozri na okenné tabuľe staré 10-15 rokov.

Všetko to dýchame a Ty chceš vysoký lesk

"Joseph" kde jste přišel na termín "slabá lučavka královská" ? To je jako byste řekl, že žena je trochu těhotná. Slabá lučavka neexistuje. "Vyrobí" se pouze z koncentovaných kyselin, proto nemůže být "slabá". To co jste uvedl je prostě slabě kyselý roztok oxidů.