Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení autobaterie

Budu dnes měnit autobaterii, který pól staré autobaterie mám odpojit nejdříve a který pól nové autobaterie mám připojit nejdříve? Ošetřujete také kontakty autobaterie např. vazelínou? Má se to ošetřit před připojením nebo až po připojení, aby byl lepší kontakt kovů?

nejdriv se odpojuje minus a pak plus, nejdriv se pripojuje plus a pak minus. Teda u auta s ukostrenym minusem, coz sou dneska vsechny. Duvod je ten, ze pri tomhle poradi si muzes tim klicem strejchnou vo kastli a nic se nestane, jinak si vyzkousis jakej proud ta baterka umi. Vazelinou bych to nemazal, ale striknuti kontoru nemuze uskodit, nicmene bez toho se to obejde.

Nemá tvoje autorádio keykód? Po odpojení baterie takové rádio nehraje pokud neznáš kód.
Kontakty očistit a namazat vazelinou před připojením.
Nejdůležitější je zabránit oxidaci v místě kontaktu a
zachování co nejmenšího přechodového odporu po dlouhou dobu.

Nee autorádio keykód nemá, akorát se z něj tedy vymažou uložené stanice, ale to si zas naladím. Auto je Š Felicia, takže tam krátkodobé odpojení autobaterie nevadí.
Takže tu vazelínu tedy namazat na kontakty předem? Já jsem se právě bál, aby to nesnížilo vodivost toho kontaktu v místě připojení, když bude mezi těmi kovy ještě vazelína. Je to nějaká normální bílá vazelína zn. Mogul.

když bude mezi těmi kovy ještě vazelína

Ze spáry se přebytečná vazelina vytlačí.
Kontakty očišťovat jemně, žádný pilník jen jemné smirkové plátno.
Kontakty oxidují a pokud budeš mít novou baterii špatně připojenou, nebude dávat plný výkon.
V létě to zas až tak moc nevadí, ale v zimě při -20 stupních je to hodně znát.