Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaký sprchový kout

Dobrý den,rozhodl jsem se pro sprchový kout.Chtěl bych se vás zeptat ,kdo máte zkušenost,jaký je nejlepší,myslím zda volit klasická skla či plexisklo,jakoou vaničku zda akrylátovou či smaltovanou atd.Děkuji

Dobrý den,záleží na vašem vkusu a hlavně kolik peněz chcete investovat.koupelnu jsme předělávali před 3 roky a taky jsme se rozhodli pro sprchový kout.Záleží jaký chcete tvar my máme klasiku čtvtkruh s dvoudílnými posuvnými dveřmi.Výpln máme sklo(jsou v něm malé čtverečky) moderní je čiré sklo,ale manželka to ihned zavrhla kuli mytí vše je na čirém skle videt.A hlavně tady mame tvrdou vodu.Jestli vám to prostor koupelny dovolí zvolte co nejvetší velikost my máme metrový a spokojenost.Vaničku i sprcháč máme od Ronalu.Pokusím se pro inspiraci vložit náky fotky.

2 sprchové kouty v našem domečku jsme řešili před rokem, podle mě je nejlepší klasické tvrzené sklo, je pevnější a odolnější a myslím že i líp vypadá. Čiré sklo je jen na parádu, není praktické. My máme s dekorem "grep" na obou. V době nákupu jsme byli ještě málo vyškolení, vaničky jsme koupili (v Siku) podle vzhledu - jednu akrylátovou a druhou z litého mramoru. Instalace se nedá vůbec srovnat. Litý mramor je bez problému, jen jsme vaničku položili a hotovo. Ta akrylátová se celá kroutí, vůbec jsme ji nemohli vyrovnat. Přidaný návod nebyl moc platný, byl dost teoretický a v praxi to jaksi nefungovalo. Podle návodu se měly instalovat jen na jakési 2 podpěry, ale to bylo absolutně nedostatečné. Podepřeli jsme to ještě dalšími, doma vyrobenými a stejně to není ono. Kraje nejsou pevné, čekáme kdy se utrhne silikon a po zatečení vody to začne plesnivět. Kdybych vybírala teď, akrylátovou bych si určitě nevybrala.

Zdravim, koupelnu v podkrovi jsem resil minuly rok na podzim. Po dlouhem a ke konci uz dost unavnem vybirani sprch. koutu jsem si vybral tento od Ronalu. http://sprchove-kouty.ronal.cz/sprchove-zasteny/to p-line/topr
Firma co mi ho montovala, tvrdila , ze uz dlouho takhle propracovany kout nedelala. Myslely tim samotnou montaz, jeji jednoduchost i to jak je kout reseny {pojezdy,loziska,atd...}. Ja si tenhle kout vybral, kvuli nasi dost male koupelnicce v podkrovi. Vanicku mam z liteho mramoru a jsem s ni moc spokojeny. Ale v dnesni dobe uz ani jakekoli vanicky nejsou potreba. Kdybych mel moznost si vybrat a nehledet na rozmery koupelny, tak volim odtokovy kanalek v podlaze a rozmer koutu vetsi nez 90*90, ktery mam ja. Ale je to i o penezich, kolik do toho chcete investovat, ale v koupelne jsme kazdy den, takze bych urcite na nekterych vecech nesetril. To je muj osobni nazor. BIZUN

Je fakt, že sprchovou vaničku z mramoru můžu vřele doporučit z vlastních zkušeností. Jen je problém ji občas sehnat v provedení jaké člověk potřebuje. Nyní přestavujeme koupelnu nejraději bychom sprchový kout na způsob "Walk In" (walk-in pro představu o co jde), na to už se bohužel vanička shání poměrně hůř, ale zas to vypadá opravdu perfektně

Zkušenosti: rohová, s dvěma posuvnými dvířky s magnetickým uzavřením uprostře (docela to těsní a voda nepronikne ven), plast, vanička plastová, neklouzavá, sprcha s nastavením proudu vody a dvěma držáky na zdi (pro dvě výšky postav), větší košíček na mýdlo a šampony aby se tam vešly, plastový věšáček na kartáč na rukojeti na drbání zad, nebo pověšení žínky, madlo pro větší jistotu postoje při stoji na jedné noze při mytí nohou, odtok s mřížkou, která se dá dobře čistit od zachycených vlasů (pak totiž voda špatně odtéká a vanička se naplňuje a pokud by byla moc mělká, voda by přetékala po podlaze koupelny), sifon, který se dá dobře čistit (od vlasů a na nich sraženého mýdla při tvrdé vodě).
Něco jako uváděl první rádce i s fotografiemi.

Dobrý den, děl jsem 2 sprchové kouty před rokem, doporučuji co nejvíce ploch obložit, bez vaničky. Pozor na rohové skleněné kouty. Šel jsem do jedné z nejdražších značek - Duka - za 60tis. v rozměru 120 x 90 cm a stejně mi v rohu teče. Po návštěvě technika mi sdělili že se s tím nedá nic dělat :(
Martin Jirout
jirout@jirout.com

Já bych radil vanu a ne sprchový kout. Už párkrát sem se v tom koupal, v hotelu a na chalupě, a je to něco hroznýho. Je tam málo místa, okolo jsou plexiskla který taktak drží, nemůžeš se v tom pořádně ani ohnout abys nenarazil na stěnu zadkem i hlavou... jestli máš aspoň trochu místa tak radši vanu. To je luxus proti sprchovému koutu.

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Ahoj, my máme doma vanu Ravak ROSA http://www.levna-koupelna.cz/3521-ROSA-II-PU-PLUS- 150-L-Vana-asymetricka-150105-cm-leva a sprchová kout 90x90 . Ze svých zkušeností vím, že vanu použiju tak jednou měsíčně, manželka možná jednou týdně. A to jsme se z bytu kde byl jen sprcháč na ní opravdu těšili. Sprcháč je prostě mnohem rychlejší. Za mě je sprchový kout nutnost a vana takovy relax bonus.