Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multiplex 2

Nemůžu naladit Multilplex 2 z Mikulova,přitom M 1 chytám krásně ,síla signálu 79 a kvalita 97 procent.U M 2 je síla signálu 69 procent a kvalita skáče mezi 0-39 procent,takže ani obraz ani zvuk.Vzdálenost od vysílače je 40 km anténa širokopásmová EMOS se zesilovačem, set top box je ECG 250, TV je Panasonic klasika 3 roky stará.Při vypnutí zesilovače je síla signálu 16 procent.Anténou jsem točil ,zvedal o 3 metry a stále nic...V čem může být problém? Doufám že ne v uživateli

loading...

Je to jako v sexu. Záleží na kvalitě víc než na síle.
Jako první krok zkus vyndat z antény zesilovač , dát tam symetrizační člen a druhý konec do set top boxu.
Druhý krok - vypujč si jiný set top box.Jsou velké rozdíly v citlivosti.
Krok třetí nepomůže li to, pro dálkový příjem budeš muset použít kanálovou anténu, která má vyšší zisk.

Podle mapy pokrytí by to mělo být v pohodě (Vacenovice okr. Hodonín) . S tím symetrizačním členem to zkusím, ale bez zesilovače je síla signálu jen 16% tak nevím.Jinak kabel jde rovnou do STB ,žádný slušovač ani rozbočovač.Ještě dotaz ,jak moc ovlivňuje kvalitu signálu u širokopásmové antény její přesné natočení na vysílač?

Zkus to z antény přímo do set top boxu nebo televize a pak se budeme bavit o procentech. Symetrák stojí 30 kč.
Śirokopásmová (klasicky matrace) znamená že zachytí více kanálů,U digi třeba všechny multiplexy , ale vždy musí být nasměrována co nejpřesněji.
Kanálová zachytí jen jeden kanál ale množstvím těch příček před dipolem zužuješ přijímaný směr a zároveň zvětšuješ zisk. Chceš li ale přijímat 3 multiplexy (vysílací sítě) potřebuješ 3 kanálové antény a slučovač. Tato sestava se používá pro dálkový příjem.

Tak nevím který vysílač máš na mysli ,ale Mikulov je asi 40 km daleko a Babí lom (Strážovice)digitál prý nevysílá.Jsem z Vacenovic okres Hodonín.Jinak dnes jsem zkusil připojit k STB polorozpadlou anténu "talíř" a chytil jsem digitál Joj ze Slovenska,ale Multi 2 furt nic.Zítra jdu koupit ten symetrizační člen.