Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak rozmrazit zamrzlé okapy?

Jak rozmrazit při současných venkovních teplotách kolem 0 až - 5 °C zamrzlé okapové žlaby a okapové svody? Plechové okapové žlaby a svody jsou prostě plné ledu a ze žlabů visí krápníky.

Ahoj, mám podobný problém. Zaatikový žlab, vývod do kotlíku venku, a samozřejmě kotlík zamrzlý a svod také. Včera jsem to zasypal solí, HODNĚ soli, dnes to vypadalo, že je to průchozí. A také jsem včera sházel ze střechy těch 30cm co tam bylo, a aby se mi nezkrátily žíly, dnes napadlo dalších 20. Už aby bylo jaro... Jinak elegantní pomoc je topný kabel, ale instalovat v létě... S.

Pokud je okap z titanzinku,nic se nestane.Na rozmrazení by se snad dal použít odporový transformátorový ohřev.Používá se svářecí transformátor,připojí se kabelem na konce plechů a mělo by k ohřátí stačit několik minut.Pokud by ohřátí nebylo dost intenzivní,musí se elektrody dát blíž k sobě.
JABRAKA

No, byla místy poněkud roztlemená ve falcu. Ale nic extrémního. Ono to možná uprostřed má ještě díru ovšem nepolezu do osmi metrů abych jukl do kotlíku. Na poklep je to monolit. Nebo spíš monoled.
Letos to zarostlo i na jižní straně, což je novinka a tam je funglovka roura. Tak jsem zvědav, jak se s tím popasuje. V létě asi dám do žlabu i roury vyhřívací kabely.

Žlabový kotlík sem prolil teplou vodou a hezky rychle to povolilo. Svody jsou průchozí. Nejhorší je, že okapy jsou plný ledu a je to celistvej kus protaženej ledovou vrstvou na střechu. Chtělo to včasnou prevenci, denně kontrolovat a čistit a byla chyba, že sem se na to podíval pozdě. Teď už je asi opravdu pozdě na cokoliv, ale nevzdám se a zítra bude boj se zimou pokračovat dokud žlaby neuvolním. Jak to taje a následně přimrzne, napáchá to ještě větší škody, protože ze střechy sjíždějí další masy ledu a sněhu.
Při procházce opatrně prostředkem silnice sledujíc utrhané okapy i s vyrvanými háky ... bylo mi docela ouzko při pomyšlení, že na mě taky vyjde řada, protože okapy se nehezky nahýbají a plechy na koncích háků to už neudržely a jsou odehnuté ... co s tím? Jediný co mě napadlo - natahnout hadici s teplou vodou a trpělivě pomalu prolévat dokud led nepovolí a menší kusy ledu pak z okapů vyházet ... jiné nápady? :?:

Jj, jít po Praze je nyní docela o dršťku. Mě to z baráku naštěstí na lidi padat nemůže a já si dávám bacha a nelezu pod kritická místa. To však neznamená, že bych chtěl mít urvané žlaby z háků. Nojo, včera mě chytly záda hexnšůs jak řemen. Sotva lezu po zemi, natož se šplhat do 6ti metrů. Tak se mažu fastumgelem, polykám Ibalgín po platíčkách a tak jediné, co můžu teď dělat, je příšerně sprostě nadávat na počasí a na záda.

IMHO není nutno tam lejt teplou vodu, i studená z vodovodu/studny nese v sobě dostatek tepelné energie aby to roztálo.

Ahoj, z vlastní zkušenosti vím, že na tyto problémy je nejlepší SUCHÉ teplo. Třeba přes složený ručník nahřívat žehličkou.Ať se panímáma zapojí. Pomůže to víc, než když se cpeš těma srágorama. A fastum gel mi nikdy nepomohl. Držím Ti palce. S.

Fastumgel je skutečně asi na prd

Nech se mazat (pokud si tam sám s tou blokádou nedošáhneš) koňskou mastí hřejivou. Sice pak máš mazané místo jak prase po opaření, topí to docela slušně. Obdoba kapsicinové náplasti. Piksla cca 200ml kolem 140Kč. Na opačný účel je chladivá varianta.

Dobrý den,pro Rce,jsem v ID s páteří již několik let,na bolesti se mi nejvíce osvědčila Sněhurka,výše uvedené gely jsem zkusil také.Sněhurka má jednu výhodu,namažete se s ní a po pěti minutách je vstřebaná a můžete se ustrojit a nic neumažete.Je však třeba odzkoušet,každý organizmus reaguje jinak.Leta si doma dělám mazání z kaštanů vylouhovaných v lihu,10dkg téměř zralých kaštanů nakrájet a nechat jeden měsíc louhovat,potom to přefiltrovat,pomáhá to na bolesti kloubů a svalů,řekla mi to před lety sousedka babča bylinářka.Zde odkaz na Sněhurku: http://www.lekarna.cz/snehurka-200ml-osvezujici-a- chladivy-gel-s-kostivalem-a-kastanem/

Já jsem okapovou rouru od kotlíku prolil 3 kýbly horké vody. Zdá se že všechen led povolil a s mohutným rachotem proletěl až dolů. Jen ty žlaby, mrchy, nechtěly povolit (není kam nalejt vodu). O topných kabelech už taky začínám uvažovat. Jen mi vrtá hlavou efekt termostatu. Kdy ty kabely vlastně začnou topit? Když je teplota pod nastavenou hodnotou? To pak venku mrzne a kabel bude topit i při suchém a mrazivém počasí Pánubohu do oken.
Asi se rozhodnu pro variantu bez termostatu i když ho tu někdo na Poradně vychvaloval.

Třeba tady si počti:
okapy.php

Já mám toto už od stavby baráku 2x11m (sedlová střecha)+ garáž 7m, 4 svody 4m
Teplotní a vlhk. čidlo - komplet dodávka od el. firmy.
NUTNÁ regulace (tady je manuál pdf):
http://shop.fenixgroup.cz/z3399-regulacni-set-okap y

spotřeba:
2003-2004=300kW (blbě nastavené)
2004-2005=70
2005-2006=150
2007-2008=0 (zapomněl zapnout, naštěstí málo sněhu)
2008-2009=240

Tato zima bude za víc - cca 300 kW?

Já jsem si teď koupil topný kabel http://www.elektricke-topeni.eu/?p=productsMore&iP roduct=31&sName=2252805-ADPSV-20270--Kabel-dvouzil .-s-oplet.-270W-14m;-20W-m, natáhnu ho dvakrát do okapu a svodu a regulátor Eberle DTR 3102 http://www.elektricke-topeni.eu/?p=productsList&iC ategory=138&sName=Topne-kabely-pro-vyhrivani-okapu Uvažuju, že to ještě napojím na spínací hodiny s vypínačem.

Jo, kWh.
Jsem to sem jen vylepil pro představu za kolik, praxe.
Spotřeba je velká, bo se okapy musí zapínat NEŽ zamrznou (+2°). Když je okap a svod (taky je v nich topný kabel) plný ledu, tak to nefunguje.
O to se stará automaticky Eberle - teplota, vlhkost.

Zrovna včera jsem sebou praštil na ledu a teď se tu plazím v předklonu. Zaplať Bůh, že tudletu fičůru mám. A šplhat s horkou vodou na žebřík...na to už jsem starej!(Taky budete a baby nás navíc přežijí = co nejmíň údržby)
Vždy je to otázka peníze versus pohodlí.