Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bioethanol

Zdravím.Chtěl bych se zeptat jestli mohu bez jakýhkoliv úprav motoru přejít na palivo bioethanol.Motor zážehový jednobodové vstřikování.Děkuji za odpovědi.

Pokud se chystáte jezdit ekologicky tak to s tím ethanolem zase moc nepřehánějte.

www.osel.cz

...Nová studie ze Stanford University ale dokazuje, že znečištění ovzduší ozónem bude u aut poháněných lihem horší. Nejde o ozón vysoko v atmosféře, který nás chrání před nebezpečným zářením, ale o ozón v přízemní vrstvě, který dýcháme a „leptá“ nám plíce. O ten není co stát. Jeho podíl na vzniku mnoha chorob je již prokázán.
Vědci srovnávali efekt klasického benzínu se směsí označovanou jako E85, v které tvoří 85% etanol. Spalováním E85 vznikají jiné zplodiny. Vzniká více aldehydů, které jsou prekurzory ozónu....

Určitě to bez úprav nepůjde.Líh má jiný spalovací režim.Ale pomohlo by jen ho do benzinu přimíchávat.Co se týká toho ozonu,při spalování lihu,vyjde to tak nastejno.Je to otázka teploty ve spalovacím prostoru.
JABRAKA