Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odporový drát do okapů

Dobrý den. Mám problém se zamrzáním okapů. Voda pak teče všude kolem a vytvářejí se obrovské rampouchy. Slyšel jsem o možnosti vložit odporový drát, který zamezí jejich zamrznutí. Nemáte někdo s tím zkušenosti? Už jsem zkoušel různé konstrukční úpravy okapů, ale výsledek je stále stejný, proto jsem se rozhodl otestovat tuto možnost.

Lonskou zimu jsem stravil na nastavbe Domova duchodcu v Kusove. To je na Sumave 2 km od Zadova. Na kritickych mistech bylo vyhrivani okapu zcasti namontovane a okapy byly po vetsinu zimy temer ciste. Zato na zbytku mist, ktera na montaz teprve cekaly, visely i dvoumetrove rampouchy. Takze mohu potvrdit ze ano, funguje, energetickou narocnost jsem nezkoumal.

Tak už jsem si na netu našel několik informací ohledně těchto topných kabelů. Až na tu cenu samotných kabelů to nevypadá špatně. I instalace se mi jeví jako vcelku jednoduchá. Jestli jsem to dobře pochopil, tak nejsou nutné v krajním případě ani termostaty a čidla. Pouze se v kritické době zapojít ručně. Jen ještě přemýšlím, jakým způsobem připojit kabel k elektrice, aniž bych musel vrtat díru s kabelem přes zeď.

Nakonec uvažuji o této variantě:DetailPage.asp
DetailPage.asp
Bylo by to na 10m okap. Dva kabely po celé délce by mohly stačit....? Šlo by tohle vše připojit na venkovní osvětleni? Nejsem v elektrice zrovna zdatný, proto děkuji za každou radu.