Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proudění ledového vzduchu do domu

Dobrý večer, nevíme si rady. Problém máme v tom, že krbová kamna zaúsťují do vystavěného komína Schidel, který vede zevně budovy a přiléhá od země až ke štítu nad střechu. Pokud se kamna propálí z venku ( či uvnitř místnosti ), tak bez větších problémů hoří. Když se zatopí další den, tak také hoří. Kámen úrazu bývá, když se nechají kamna vychladnout na více dní. I přese všechna zavřená šoupátka velmi citelně proudí studený vzduch do obýváku. Někdy to má takovou intenzitu, že nám zebou nohy až do výše kolen. Přes letní období se tento úkaz nevyskytuje. Pouze od podzimu až do pozdního jara. Také toto proudění má další nepříjemný projev, že nám místnost je cítit jako uzené. Kamna jsou vymetená, komín náležité délky, volně průchodný. Přes zimu si to nejvíce uvědomujeme, neboť zima je citelná. Topíme plynem asi do větru.
Co je další hrůza, že nám do domu proudí ledový vzduch i z digestoře. Dokonce i z mezerky u kočičí klapačky ( padací dvířka ). Okna máme nová, těsná a plastová. Prostě do našeho domu proudí ledový vzduch. Nemůžeme se toho zbavit. Prosíme o radu. Děkuji předem za Vaše rady.

Podle mne to není tak jednoznačné, jak píše Sancha, spíš záhada. Extra přívod vzduchu ke krbu nemám, vzduch se přisává netěsnostmi v oknech, schválně jsem někde vynechal těsnění. Pokud má komín dobrý tah na topení, proč by to nemělo stačit na přirozený tah bez ohně. Tohle vypadá, jako když je v bytě podtlak. Nám nic nesmrdí, ani krbem či digestoří netáhne. To jenom když žena pustí digestoř na plný výkon a zapomene pootevřít okno na přisávání vzduchu, začne smrdět dehet z krbu.

Oprava: První problém: studený komín a v něm studený, težší vzduch než v místnosti pak se "přisává" do místnosti.
Pokud se zapne odsávač v kuchyni, je to potom ještě citelnější.
Plastová okna a těsný dům je pro tento efekt jako stvořený.