Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VÝMĚNA PROPAN-BUTANOVÝCH LÁHVÍ ???

Dobrý den, mám takový dotaz,mám doma takový záložní zdroj tepla,kterým si přitápím když je velká zima,jmenuje se to POHODA TURBO a je to na propan butanovou bombu takovou tu střední určitě to znáte.Prázdná ta bomba váží 12,5kg ,je to tam napsané.Dnes manželka koupila novou plnou a ta vážila dohromady 23kg.A ted v čem je problém , na bombě je doslova napsáno: PROPAN 11KG A BUTÁN 13KG.Z toho mi vychází že plná bomba by měla mít 36,5kg ? Je to správně ? Nešidí nás ?Tu bombu vždycky měníme na takové malé pumpě LPG.

Pokud se někdo chce zbavit 10 kg flašek na propan-butan, tak je nejlépe je nabídnout nějakému menšímu prodejci. Za 300,-Kč je od Vás odkoupí za 400,-Kč je prodá. Ve flaškách na propan - butan je trochu jiná směs v létě a trochu jiná směs v zimě, díky rozdílné teplotě vypařování propanu a butanu. Občas se dá také flaška koupit někde v bazaru. Pokud tady někdo žehrá na současný stav tak ať je rád, děsím se toho, aby to nedopadlo stejně jako s kyslíkem a acetylénem, kde se platí nekřesťanské nájemné.