Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení zateplené fasády u soklu

Zdravím, delší dobu řeším zda zakončení zateplené fasády na domku je správně. Jedná se o to, že polystyren byl položen přímo na hrubou stavbu což může být, ale jedná se mi o zakončení u soklu. Abych nepopisoval přikládám foto. Jedná se mi o to zda to mám vystříknout pěnou nebo vzít lepidlo a zatáhnout to. Dík za rady.

Na správný postup by bylo třeba víte fotek, hlavně řez a informace co bude se soklem. Pokud ho chcete nechat takto, (špatné řešení) tak použijte pěnu na utěsnění. Tak je to přesně stanoveno v ETICSu. Ale vy (ne)musíte zateplit i sokl, takže ani ta patní lišta tam nemusí být. Navíc cementové lepidlo nemá přijít do styku s hliníkem!!!!

Ano máte pravdu, ale nedoplnil jsem, že sokl je zateplen, ten sokl je pohledový z štípaného betonu (face block) poté je asi 5 cm polystyren (viz řez) a ještě přikládám k ukázce foto. Říkate že pena je ok. Tak to asi vyplním pěnou a bude ... to byl můj návrh, který jsem chtěl požehnat :) Lepidlo se mi moc nechtělo, bylo by to pracnější.

Máte pravdu, tepelný most tam je, ale jak povídám RD neměl být zateplen vůbec, takže v projektu se to neřešilo a dodatečně na sokl dávat lepidlo a polystyren a znovu to natáhnout nějakou mozaikou by byla drahá sranda.
Tak už jen sehnat nějaký L profil který zespodu nalepím na ten hliníkoví profil a mezi něj fouknu pěnu a bude.
Děkuji za reakce a postřehy.