Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vodní sklo do betonu ?

Zdravím,kamarád ,kope základy na bazén z tkzv. Vítkovických plechů.Už je asi v hloubce cca 1metrů a začíná se mu tam tlačit spodní voda. Před dalším kopáním ji vždycky vyčerpá obyčejným čerpadlem.S betonovým základem mu budu na jaře pomáhat,má míchačku na asi 2kolečka a tvrdí mi že když do ní při míchání přidáme asi 1deci VODNÍHO SKLA ,tak po zatvrdnutí(vyzrání) betonu ,bude vodě nepropustný. Je to možné ???

loading...

Na betonárce ti namíchají za pomoci přísad "vodotěsnější" typ betonu.
Přehrada se taky nedělá obyčejným betonem. A i ta přehrada "propouští" a má odtokový systém.
Tady si asi musíš vedle udělat díru hlubší než stávající základy a voda se bude hrnout tam a musí se čerpat.

Kdysi dávno, když jsem byl ještě zameěstnám u Zemědělského Stavebního Sdružení, posléze přejmenovaného na Agrostav jsme vodní sklo společně se speciální směsí kameniva Boxitem používali pro výrobu betonu pod prasata. Jinak se používá do pojiva šamotových žáruvzdorných vyzdívek apod. Něco se dá vyčíst i zde.
Tady bych si ale jestli bude betonu více, nechal namíchat buď obyčejný beton B35, nebo VH4 (staré označení Vodohospodářského betonu, ale na betonárce tomu rozumí) a pořádně hutnit vibrátorem, ať je to ten, nebo ten. Pokud si budete míchat sami a nebudete důkladně hutnit, tak vás ani vodní sklo nespasí.

S tím vodním sklem je to blbost. Dříve se používala směs vodního skla,Lukofobu a vody pro dodatečné izolování zdí/ale jen proti vzlínavé vlhkosti/ které nešly podříznout. Dnes existují dokonalejší chemické izolace. Ručně míchaný beton nikdy nebude tak kvalitní jako z betonárky, protože tam recepturu dávkuje počítač a pro každý recept má betonárka všechno/ štěrk dle potřebné zrnitosti, písek ,druh cementu, příp.chemii !

No, já zas když sem se zeptal proč se neizolujou nosný sloupy, který nebyly od země nijak izolovaný a izolace se pokládala jen vedle nich na betonovou desku dostal odpověď, že sou z bé třicítky (C25/30, B30), že je to vodostavební beton a že izolovat netřeba.

A ve škole řikali že beton se nikdy nepovede udělat vodotěsnej.

Je přípravek do betonu, mají ho ve stavebninách, přesný název jsem zapoměl. Je to pytlíček kde ja toho asi dvě pol.lžíce cena 20kč je to na pytel cementu a funguje to. ale stejně musí vedle vyhrabat druhou hlubší šachtu a stále čerpat vodu. jinak do zatvrdnutí mu to tlaková voda zničí.

Zkoušel někdo z vás dávat vodní sklo do betonu? Nevím jakou propustnost bude mít, ale rozhodně bych ho tam nedával. Pokud použijete správný poměr, tak beton ztvrdne třeba za pět minut. Takže se používá na rychlé utěsnění méně náročných aplikací. Tento beton má rozhodně horší fyzikální vlastnosti.

Promiň, neodpustil jsem si to :-)
Komíny dostávají zahulit, je fakt že topíme jenom dřevem, takže to asi není zas tak agresivní jako v případě hnědého uhlí s vysokým obsahem síry, kde s vlhkostí siřičitany z kouře zreagují na kyseliny. Viděl jsem komín po 30 letech, ve stavu takřka havarijním.

Pohoda, povedl se mi milý překlep :-).
Jj, dřevo je paráda na komín. Za dávných dob se u nás v baráku topilo hnědým uhlím, nějakými ostravskými kaly a kdejakým svinstvem. To pak komínem teče proudem kyselina sírová. Když jsem pak předělával komín (dva průduchy na jeden) na uhelný kotel, to se cihly jen drobily na prach. A ještě vtipně byl do komína zazděn trám, to jsem se docela orosil hrůzou. Nebyl sice skrz, ale komín kolem trámu byl jen na cihlu "navýšku", která se rozpadala, moc nechybělo aby to baflo.