Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvky 230V a motorové spotřebiče

Dobrý den,

mohl by mi někdo sdělit proč mi nejdou motorové spotřebiče 230V s dvoupolovou zástrčkou /bez dírky na kolík/na 230V v předpisově zapojené zásuvce fáze vlevo, vpravo N, nahoře zem. Je závada v rozvodné desce nebo ve spotřebičích? Když v zásuvce propojím N a Zem podle staré normy vypadne mi jistič proudové ochrany. Za radu předem děkuji.

Mipro

Ak je v trojvodičovej sústave použitý prúdový chránič, nesmie byť nikde spojený nulový vodič so zemniacim, ináč zareaguje ochrana, tak to má byť. Čo sa týka nefunkčnosti spotrebičov, ktoré majú len dva vodiče, fázu a nulák bez potreby zemnenia ochranným vodičom, nie je dôvod aby v tejto sústave nefungovali.Ak sa zapojí do zásuvky lampa, ktorá má dvojkolíkovú vidlicu, musí fungovať rovnako ako napr.mixér.