Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Střešní okna

Dobrý den, chystám se zateplit podkroví na chalupě které se bude obývat pouze v létě. Do střechy chci dát střešní okna Velux které jsem již koupil, ale podktoví nebude vytápěno (snad jen teplovodem z přízemí). V zimě přežíváme v přízemí kde temperujeme aku kamny kolem 5ti stupňů stabilně a když přijedeme tak topíme v krbových kamnech. Nebude problém s rosením střešních oken v zimě?? Uvádíte zde v poradně že musí být vždy topení pod střešním oknem jinak je prolém. Díky moc za odpověď.

Topení pod oknem být nemusí ale musí být zajištěna řádná cirkulace vzduchu v prostoru okna tzn. podbití nesmí být kolmo k oknu ,ale dole svislé a nahoře vodorovné, aby teplý vzduch v prostoru okna mohl cirkulovat!Pokud to tak nebude , bude se teplo držet v prostoru okna a to se bude potit a později bude rám plesnivět. Blbě udělaných podbití případně sádrokartonů v prostoru střešních a plesnivých oken je u nás bohužel dost.