Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pristup do favorita

Zdravim pratele!

Pri pokusu dostat se dnes rano do favorita se zamrzlym zamkem doslo k zlomeni klicku v zamku.
Co dal?

Jak dostat ze zamku zbytek klice co mozna nejmene destruktivnim a narocnym zpusobem?
Jak se do toho auta vubec dostat, pac zamrzlej je i zamek u spolujezce. S pomoci rozmrazovace tam sice dostanu klicek, ale stejne tim zamkem neotocim. Vyhackovat? Ale guma je taky primrzla...

A vubec, jak podobny situaci predchazet?

Diky

Zbytek klíčku jsem dostal ven tak,že jsem použil silnější dvě jehly a zapíchl jsem je do zlomeného klíče a zapáčil.Klíček se povysunul o milimetr a když jsem to udělal třikrát,už šel zachytit kleštičkami.
V zimě mažu gumy glycerinem.Ale dobře funguje i silikonový olej ve spreji Silkal.
Ten glycerin se může použít preventivně i na zámek.Ale tady to chce sundat zevnitř čalounění a namazat i ty táhla.
JABRAKA

Dobrý den,tak jsem další,do fordíka jsem dnes lezl kufrem,parkuji venku, v týdnu to pěkně namoklo a dnes přimrzlo.Málo kdy přimrznou gumy.Je to většinou otočnou západkou ve dveřích,která zapadá okolo čepu na sloupku.Západka je na čepu a ten v pouzdře,je tam malá vůle a nakondenzovaná voda tam zamrzne velice snadno a západka se prostě nechce otočit,nemá to cenu brát přez moc,utrhnete uvnitř ve dveřích nějaké plastové táhýlko.Další jsou uvnitř dveří v mechanizmu jakési plechy,které popojíždí po sobě suvně,tam voda udělá také mikrofilm a snadno to přimrzne.Je nutné rozdělat čalounění a tyto části prostříknou olejem včetně bovdenů.Dopručuji WD40.Zítra na to razím:-)