Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení kolébkového vypínače

Zdravím, koupil jsem do auta vypínač http://www.motocentrum.pel.cz/cs/eshop-ctyrkolky-m otorky/autodily/elektroprislusenstvi/vypinace-prep inace/kolebkovy-vypinac-16704.html zapojil jej, ale za nic na světě se mi nechce rozsvítit kontrolka na vypínači. Jsou tam 2 stříbrné vývody ( tyto přerušují obvod ) a jeden mosazný. Poradíte mi někdo, jak jej propojit? Já vím, stupidní dotaz, ale postupem pokus - omyl jsem úspěchu nedosáhl :)). Díky

Dobrý večer,dle mého názoru,může být jako kontrolka ledioda,potom záleží na polaritě zapojení.Jinak musíte zapojit jak plus,tak mínus pol na ten vypínač.Ale tak,aby po zapnutí nedošlo ke zkratu.Ten třetí kontakt je přívod jednoho polu na tu kontrolku,druhý pol se tam dostane při zapnutí -propojení obvodu a kontrolka současně svítí.

Díky, tak jestli jsem to správně pochopil: baterie (+) do stříbrného, druhý stříbrný do spotřebiře (+), spotřebič (-) na baterii (-), mosazný na baterii (-). Samo ještě tam bude pojistka, ale tohle jen pro jednoduchost ...

nechci být poslem špatných zpráv, ale: po kliknutí na Váš odkaz se zobrazí vypinač s fotem a popisem. Máte-li opravdu vypinač s kódem zboží 16704, pak je v popisu jasně uvedeno: "kontrolka NE". Z důvodu unifikace se zvenku vypinače mohou tvářit stejně, ale buď nejsou osazeny světelným zdrojem, či mají LED diodu, žárovičku či doutnavku.

pardon, uvedl jsem nesprávný odkaz. ten můj vypínač kontrolku má. jsem si jistý na 100%, neboť jsem jej rozebral ... v každém případě je tam taková malá válečkovitá žárovička bez objímky - asi doutnavka :-) Ale i po rozebrání z toho nejsem moudrý. tu doutnavku či jak se to jmenuje prostě nerozsvítím ... stříbrné konektory opravdu rozpojují obvod a ten mosazný je tam kvůli té kontrolce. Ale prostě nesvítí. Mám ještě jeden, ten samý vypínač, ale ani ten nesvítí, takže vadou kusu to být nemůže ...