Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapojení zářivky-modrý, hnědý drát

dobrý večer všem, jsemjen ženská, která má zářivku 2x54w nově koupenou.Zakoupila jsem si k tomu kabel do zásuvky a teď si lámu hlavu se zapojením, z kabelu vedou klasicky 3 dráty hnědý, modrý a zelenožlutý -nulák předpokládám. Bohužel zapojení, které je na zářivce je pouze z bílých drátů pouze na místě propojení bílá svorka, je na jednom vstupu vlevo N a v pravo L, uprostřed je ten nulák. Můžete mi prosím někdo poradit, kam mám zapojit modrý a kam hnědý drát.za rychlou odpověď jsem všem moc vděčná

DObrý deň,
mám podobný problém, hoci káble z lustra nie sú farebne rozlíšené (2x bezfarebný + jeden zltozeleny) a ani zapojené. Ako teda zistím, ktorý kábel ( tie bezfarebné) z lustra pripojiť na L a ktorý na N?
Dakujem

když je to 3 vodičové, je to jedno, respektive samotná žárovka žádnou fázi a nulák nemá.

- kovová kostra samozřejmě na žlutozelený,
- ostatní dva už jsou vedené správně ve zdi: vypínač přerušuje fázi, nulák vede přímo k lustru.

u staré ochrany nulováním se kdysi ještě řešilo, že by závit žárovky měl mít nulák a střední dotek fázi, ale to už se nepoužívá.