Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ohřev kartuší

Ahoj všichni, potřebuji ohřívat kartuše s PUR lepidlem na cca 50oC. Napadlo mě kovovou trubku omotat izolací (silikonový papír) a navinout na něj několik závitů odporového drátu a do ní kartuše vkládat na předehřev. Mám očekávat nějaký problém, když tímto v podstatě vytvořím cívku?

S tim ze vytvoris civku zadnej problem nebude, mozna by mohl byt s hodinkama, ale povazuju to za malo pravdepodobny. Spis nevim jak s tou trubkou, jestli to neni na skodu jeste ohrivat kus zeleza. Cim to budes zivit a jak to budes regulovat? A ostatne nebylo by jednodussi tu kartusi proste hodit do teply vody?

Mělo by to sloužit k udržení teploty kartuše, kterou celou postupně zpracuji za cca 6 hod. Takže chci ji jen po použití vyhodit z pistole a zasunout do té trubky. Napojit to chci na 230V a regulovat triakovým regulátorem.