Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shrnovací dveře a zárubně v paneláku

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zdali má někdo zkušenosti s montáží shrnovacích dveří ve standardním panelákovém bytě. Především bych potřeboval poradit, jak si vytvořit zárubně, abych zakryl komplet futra - teda jestli to nějak jde. Nevíte, zda třeba v Hornbachu, Obi atd. prodávájí kompletní set shrn.dveří se zárubněmi,které zakryjí komplet futra z obou stran?

Díky za tipy a rady

Zárubně = futra.
Takže nevím, co si představuješ pod pojmem zárubně.
Shrnovačky z obchoďáků se prodávají s montážníma lištama. Ty lišty se našroubují do furter (zárubní) a do těch lišt se zavěsí (nahoře) a zacvaknou (na boku) ty shrnovačky.

Viz. obrázek, ale tam nejsou klasický furtra, ale sádrokarton.
[44-dvere-jpg]

Musel by sis dodělat obložení, protože ty shrnovačky se prodávají jen s těmi lištami, alespoň pokud jde o ty z obchoďáku. Tyto na obrázku jsou z Hornbachu, ale stejný mají i v Globusu a Bauhausu. Obložení by se dalo udělat ze dřeva, osobně bych v tom neviděl nijak velkej problém, pokud se to dobře naměří a truhlář nebude mít ruce olšový, tak by to nemuselo být ani nijak extra drahý.

Ano, není to v paneláku, jsou to dveře do předsíně, původně to bylo otevřený, tak jsme ze sádorošu dodělali stěnu a vsadili dveřa.