Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Keramický nůž

Máte někdo doma na běžné použití v kuchyni keramický nůž, respektive nůž s keramickou čepelí? Jsou s ním nějaké problémy? Musí se ta čepel brousit?

Dobrý den. S keramickým nožem jsou stejné "problémy" jako s nerezovým - musíte se o něj starat, nesmíte ho pouštět na zem a musíte dávat pozor, co krájíte.
Není to žádný zázrak, jak se vám snaží namluvit reklama, na druhou stranu - svou práci udělá. Největším problémem je, že se prakticky nedá brousit (alespoň ne doma) a tak když se jednou ztupí (a ono to přijde) máte problém - investovat několik stovek za "odborné" nabroušení, nebo pořídit jiný.
Největším problémem pro něj (ale pro ocel taky) jsou zmrzlé potraviny - na ty pozor. Největším výmyslem PíáRů těch nožů je potom pohádka o elektrolýze při krájení ovoce a zeleniny. Ostrý a kvalitní keramický nůž je asi to nejlepší náčiní na krájení zeleniny či například šunky na jemné plátky.
Ale pozor na to slovo kvalitní - za 300kč neseženete kvalitní nůž ani ocelový, ani keramický.