Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamenne venkovni parapety

Ahoj

planuji misto klasickych venkovnich parapetu (plast, hlinik, pozink) pouzit prirodni kamen s hladkym povrchem (napr. bridlice)lepeny na nizkoexpanzni PU penu.
Parapety jsou sire cca 2,4m x 0,4m a planuji to udelat tak ze 3-4 kusu lomeneho kamene.

Nemate s tim nekdo zkusenosti? nevideli jste to nekde jak to vypada, jak se to hodi k barakau atp.?
Diky za reakce

DKK

Nevím, nevím.. Nezapadnou do charakteru moderního domku. Jestli to bude na nějaké novostavbě, tak budou působit dojmem že tam nepatří. No zkrátka snobismus a majitel má peněz, že neví co s nima. Na druhu stranu si je dovedu velmi dobře představit na nějaké stylové chalupě s doškovou, nebo šindelovou střechou a okýnky 90/90. Tam sedí, tam jim dávám zelenou. Na novej domek je nedávejte, pokud se tedy mohu přimluvit. Když kamen, tak ano, ale řezaná deska a když ne uplně hladkej povrch, tak tryskanej. Okapová drážka samo sebou musí být. Takovéhle parapety pak vydrží věky a vůbec je necítím jako snobismus, i když nejsou nejlevnější. Naopak z mého pohledu dají stavbě punc elegance, kvality a o stavebníkovi vypoví, anžto je fajnšmekr.

:-) to jsem se pobavil, nic neni drahe kdyz clovek kousek premysli, umi se zeptat na spravnem miste a za kazdou cenu se nesnazi porizovat si "moderni veci co davaj v televizi ..." tolik muj pohled na penize. Pobavil jsem se na tom novym baraku, ja vim ze jsem to nikde nepsal ale barak je odhadem z roku 1930, prekopavam ho komplet a do moderneho stylu rozhodne NE! Naopak. Kdyz tak se podivejte na www.borek.eldubor.eu a pochopite :-) Ja mel na mysli spis zajit do kramu kde prodavaj obkladove kameny (tam nakupuji na komin a pod.) a zeptat se prodavace jestli by nevybral neco uzkeho dlouheho za cas, je ochotnej tak nemyslim ze by mel byt problem a rozhodne se nedostanu na cenu vyssi nez klasicke hlinikove parapety...

Prace cest

DKK