Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskla expanzni nadoba

Ahoj, tak mam v haji v otopnem systemu expanzku, jedna se o CKD 50L, jde mi spise o to jak se to mohlo stat. Uz delsi dobu jsem pozoroval nevyrovnavani tlaku pri topeni, tlak vylitnul nahoru a sel pres bezpecnostni vypustak ven. Tak jsem se dneska rozhodl zmerit tlak v expanzce a ejhle, z ventilu mi tece jen voda. Takze pryzova membrana je zrejme praskla. Jak se to muze stat?

Jedna se o okruh s kotlem Dakon DOR32, vymenu expanzky provedu ale mam strach aby se to nestalo znovu, preci jen stoji 1500,-

Asi to bylo starim, jinak si to neumim vysvetlit. Dneska jsem tam dal novou tu samou, je to CKD 50L vypocitana a zatim teda v pohode, topim od 16:00 a tlak je v pohode, napustil jsem to na 0,8baru a po natlakovani soustavy jsem stale na 1baru a vic nestoupne, snad uz to bude v cajku.