Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokartonové stropy

Zdravím,chtěl bych si svépomoci udělat stropy v pokoji 5x3m. A vím jen to že potřebuji cd,ud profil a sdk.A to je tak asi všechno co vím. Proto nemáte nějaké fotky s postupem práce? Moc díky za reakce Honza

Když by se vám podařilo někomu u toho asistovat, je to podle mě lepší než popis práce a fotky. Je nutno být velmi pečlivý.
Dělal mi dva stropy jeden borec, fakt machr, další jsem dělal už sám. Není to úplně super,ale všechno chce grif.
Určitě to bude chtít jednoho pomocníka, zcela sám to asi jeden neudělá. Taky je dobrá si udělat jakési "téčko" na přidržení sádroše než se to chytne několika šrouby - po pár vteřinách držení u stropu jsou ty desky setsakra těžký.
Opravdu je třeba maximální pečlivosti.

Jaký zvolit fígl, pokud chcete ve SDK stropě bodovky? Firmu co mi dělala stropy jsem dopředu informoval že budu strop osazovat bodovkami (220V halogen). Na vyznačená místa jsem si natahal kabely a doufal že budou vědět co a jak. Když jsem přišel kontrolovat práci, zjistil jsem že pro osazení pouze vyřezali otvory nad kterými byla fólie a minerální vata. Pokud jsem tam chtěl vložit bodovku, musel jsem fólii prořezat a vatu odmačkat do stran. Mám obavy jak to bude s přehříváním světel.

Ve finále jsem to vyřešil tak, že jsem z plastové trubky o průměru 10 cm nařezal asi 8cm špalíčky, které jsem podélně rozříznul. Tento špalíček pak šel srolovat tak, že prošel otvorem pro bodovku a nad SDK se znovu rozvinul, takže vytvořil alespoň trochu prostor pro svítidlo. Ještě nemám zapojeno, tudíž zkušenost z provozu chybí.
Souhlasíte s řešením?

je velmi pravděpodobné, že se vám vše přehřeje, jako důsledek dojde poškození bod. svítidel - častá výměna - vysoká cena svítidel. zkušenost z vlastní praxe osvětlení wc uzavřený stropní prostor 2x1 m výška 0,5 m, 3x 40w výměna cca 2x měsíčně jeden kus