Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem omitky - pomer - nahazovani ...

Ahoj kluci

tak jsem zkousel pres vikend omitat. Zakoupil jsem supr hlinity pisek, pomichal s vapnem a cementem a nahazoval. Pomer pisek-vapno-cement 6-2-1.
Lepilo to super, pracovalo se stim luxusne, i to vypadalo pekne - hlinite starobyle tak jak chci, ale druhy den mi omitka hrozne popraskala az tak pul centimetrove trhliny. Nake popraskani je vporadku ale takove asi ne.
Nemate nekdo radu cim to je? Nebo ceho prihodit vic, min? Znamy mi rikal ze do stareho baraku s cementem v omitkach opatrne, ze jsou lepsi vapenne omitky kvuli pruznosti, proto tak malo cementu.
Diky za postrehy, vim ze se toho psalo uz vsude moc ale zajimaji mne vase zkusenosti.

DKK

Jestli jsem to pochopil, tak práškové vápno je asi vápenný hydrát.
Když jsme stavěli, tak se hydrát namáčel do sudu a rokvedlal hráběma, aby vytvořil vápennou kaši.
Druhý den se z něj házelo. Malta tak rychle netuhla v kolečku neb hydrát byl už nacuclý.
Ale to jen tak na okraj.

Ve stavebninách lze koupit vápenný hydrát, což je již vyhašené vápno, nebo vápno nehašené. To je nutno před použitím vyhasit v dostatečném množství vody. Obě "vápna" jsou standardně pro maloodběratele v prodeji v páškové formě.
Koupený hadrát není nevyhnutelně nutné dopředu rozplavovat ve vodě.