Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spárování

Z prvků Crash Block jsem vyzdil hradbu. Cihly jsem lepil lepidlem, protože mi nějaké zbylo. Nyní bych tu hradbu chtěl vyspárovat. Problém ale je, že nemůžu sehnat spárovací maltu, která bude po zaschnutí TMAVÁ - ideální by byla tmavě šedá, něco jako rozmíchané lepidlo na dlažbu.

Žádné místní stavebniny takovou spárovačku neznají, na netu jsem také nenašel.

Zatím jsem dostal rady:

1) použít spárovací hmotu na dlažbu v příslušném odstínu

2) použít zdící maltu (smíchat s cementem v poměru 4:1) a obarvit nějakou tónovací malířskou barvou - známý známého to tak prý udělal

Co na to místní odborníci? :-)

Mám pocit,že by vyhověl i cement s jemným pískem 1:1.Pro jistotu bych přidal trochu lepidla.snížit možnost praskání.Tmavé spárovačky jsou běžné,směs by se dala obarvit na požadovaný odstín.

JAbraka

2) použít zdící maltu

Ještě lépe než zdicí malta je na spárování vhodná malta na lícové zdivo-k dostání v některých stavebninách. S obarvením bych asi experimentoval. Nevím, jak se zachová např. černá spárovačka po smíchání s tou maltou, ale vím, že černá spárovačka špiní líp než toner z tiskárny. :-)
P.S.: Tu maltu mají např. v Raab Kärcheru.