Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto slimáci?

Dneska jsem ryl zahradu a v zemi asi tak 10 až 15cm pod zemí na velké ploše jsou kvanta bílých vajíček zhruba 3mm velkých.Foto mám ale nekomunikuje mobil a počítač.Tak nevím zda to jsou hlemýždi a nebo španěláci.díky.

Neničit, sežrat! Jsem někde četl, že v Indii nebo kde to žerou, říkají tomu dokonce "Šnečí kaviár". Ale obávám se, že slimáci i hlemejždi vyrábějí ve velkém vajíčka na jaře, tohle asi bude něco jiného. Spíš to budou kukly nějakých jiných potvor. Ale na zahradě bych to preventivně stejně zničil.

Likvidace bude asi složitá-nevím jak na ně aby to bylo co nejúčinnější.Zahrada má půl hektaru.Slyšel jsem že nejlepší jsou hlístice,ale ne je stříkat to by vyšlo draho.Má se nasbírat hodně slimáků do plastové krabice,dát na ně ty hlístice-ony je infikují a pak je znovu dát po celé zahradě rozdělené na zhruba stejné čtverce a oni si ty hlístice dál předají a takto se dá vyhubit celá místní populace.Máte někdo zkušenosti?

Rodiče použili postřik a tlak polevil.
Pokud se chystáte na postřik, tak uvažte, že mrchy žerou od chvíle kdy vylezou do rozesílání hlístic. Musíte si pořídit ježky. Potřebují kousek místa na pelíšek, občas odblešit frontlinem a můžete jim přilepšit kočičími granulemi. Druhá varianta je druh kačen - indický běžec, kupodivu neničí zahrádku a žerou plžáky.