Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrání v místnost bez okna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s místností bez okna? Je to přepůlená jedna velká místnost (pokoj/ložnice). Zatím větráme přes tu druhou půlku pokoje, kde okno je, ale do budoucna tam bude dětský pokoj a již to nepůjde. Nemáte někdo zkušenost jak vyřešit větrání pokoje bez okna?Mysleli jsme vést nějaký větrák...ale nevíme. Bydlíme v panelovém domě.Díky za případné informace.

Obávám se,že se bez určitých stavebních úprav neobejdete.Určitě bude muset stačit opět větrat do toho pokoje,jednak přívod otvorem vespod dveří a pod stropem výfuk do dětského pokoje.Přes panel ven se mi to zdá dost komplikované.Ale i to by bylo řešení.
JABRAKA

Je pravda že do budoucna to tak nepůjde. A upřímně, to snad nemyslíte vážně že by tam měl být dětský pokoj. Bez okna? Asi bych nechtěl být vaše dítě.

Nucené větrání ventilátorem pochopitelně možné je. Dobré by bylo i alespoň nějaké nepřímé osvětlení té místnosti. Zkuste rukou načrtnout jak váš byt vypadá, co s čím sousedí, ofoťte a dejte sem obrázek. Pak uvidíme jaké máte možnosti.

Pochopil jsem to tak, že dětský pokoj bude tam, kde jsou okna - Zatím větráme přes tu druhou půlku pokoje, kde okno je, ale do budoucna tam bude dětský pokoj a již to nepůjde.
Upřímně - měl jsem to tak u rodičů taky, a ta ložnice byla prakticky nevětratelná, spát se tam nedalo.