Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Už zase to zateplení ?!

Dobrý den,přečetl jsem tady vše o zateplení a chci se zeptat: S kolegou se přeme,já chci v budoucnu zateplovat dům a on tvrdí že to je zbytečné a návratnost bude dlouhá.Uvádím podrobnosti: Dům je asi 100 let starý,postavený z kamenného pískovce a už byl kvůli vlhkosti podřezán,okna jsou nová dřevěná,tlouštka zdí je 600mm ,vytápění je elektrickými přímotopy.Prosím o radu,pokud zateplit ,tak kolik asi tlouštka polystyrénu ? Děkuji

Přemýšlím, co se za ty roky změnilo. Podnebí? Kvalita polystyrenu? Matematika? Zkušenosti z praxe?
Pamatuju doby, kdy se spokojeně zateplovalo 8 cm a 10 cm se říkalo, že je zbytečnost.
Ještě pár měsíců zpátky se zateplovalo 10 cm a cokoliv víc prý nedávalo smysl.
Dneska se to žene až na 16 cm a 10 cm je málo.
Kde se to zastaví?

Ono je otázka, jak dlouho bude to polystyrenové zateplení (každý rok o pár cm víc) na zákazníky zabírat. Žít v domě s bunkro-zdmi každého nepotěší :-) Otázka je, co na nás "výzkumnící" v budoucnu nachystají nového. U plastových oken už větší počet komor moc nezabírá, čtyřsklo už není váhově únosné. Zatím tedy začali, jak pozoruju, zateplovat jednotlivé komory, ale co dál :))