Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodatečná aplikace difusní folie

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Vlastním RD s nedávno rekonstruovanou sedlovou střechou. Střešní plášť je v následujcím složení: krov, paropropustná folie (Jutafoil), kontralatě, střešní latě, betonová taška. Chtěl bych pod střechou zbudovat podkrovní pokoj, ale jak jsem se dozvěděl, použitá folie není vhodná pro kontakt s tepelnou izolací a navíc nepatří k nejkvalitnějším - po pár letech steří a rozpadá se.
Dá se dodatečně aplikovat kvalitní difuzní folie bez toho, abych musel sundat krytinu a demontovat latě a kontralatě? Dá se to nějak udělat zevnitř? Prosím o radu, nerad bych rozebíral 5 let starou střechu. Děkuji.

re:použitá folie není vhodná pro kontakt s tepelnou izolací
Ahoj.Jsem tedy jen pokryvač a žadnej znalec,ale vim že kontak mezi folií a izolací byt nesmí.Ma tam byt mezera a ta je odventilovana ventilační taškou na střeše.Folii jsem vydel se rozpadnout asi dvakrat,ale bylo to zaviněné špatně položenou střechou.Když ti do tašek nikde nepoteče přímo na folii tak se jen tak nerozpadne.

petře 2009, nemohu s Vámi souhlasit. deštěm se folie nezničí, ale slunečním zářením ano.
Jutafol D110 je nejobyčejnější a nejlevnější varianta. Nikomu ji nedoporučuji, páč nemůže být montována tam kde je úžlabí a nároží!!!
mezera musí být alespoň 4 cm po celou dobu životnosti. Ne jen na tu dobu co to vidíte!!!

Jak dlouho tam tekla nevím.Jestli to bylo od montaže oken tak asi 3 roky.A další věc je ,že jsem viděl difuzní folii rozpadnout i okolo špatně vyvedenych kanalizačnich tašek.Paska se uvolnila(spíš nebyla nikdy utažená) a para se sražela už pod střechou a difůzku to taky narušilo.ANI NÁHODOU NEVYDRŽÍ VŠECHNO TO ONI JENOM POVÍDAJÍ NE TĚCH SVÝCH ŠKOLENÍ A TAHAJ Z LIDÍ PRACHY.